تداوم صدرنشینی شهرداری ورامین در لیگ برتر تکواندو

به گزارش خبرنگار مهر، هفته نخست از بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکواندو «جام خلیج فارس» به روش گرندپری به صورت تیمی و انفرادی با برگزاری مسابقات اوزان زوج به پایان رسید. تکواندوکاران شهرداری ورامین و پالایش نفت آبادان هر کدام با دو طلا مکان‌های اول و دوم جدول را به خود اختصاص دادند.

در وزن ۵۸- کیلوگرم، علیرضا حسین پور ملی پوش شهرداری ورامین در فینال مقابل علی اصغر علی مرادیان هم تیمی خود به روی شیاپ چانگ رفت و در پایان در ۲ راند به برتری رسید و عنوان نخست را کسب کرد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، ابوالفضل یعقوبی تکواندوکار صنعت مس کرمان پیش از حضور در دیدار نهایی در مرحله نیمه نهایی برابر امیررضا غلامی از تیم پالایش نفت آبادان در ثانیه‌های پایانی به برتری رسید و فینالیست شد. از سوی دیگر جدول هم محمدصادق دهقانی از شهرداری ورامین راهی مبارزه نهایی شد. دو تکواندوکار یک مبارزه جذاب و دیدنی را به نمایش گذاشتند که در نهایت این دهقانی بود که دو بر یک پیروز شد و عنوان نخست را کسب کرد.

امیررضا صادقیان در وزن ۸۰- کیلوگرم از تیم پالایش نفت آبادن در دیدار نیمه نهایی برابر میرهاشم حسینی ملی پوش تیم مناطق مرکزی – زاگرس جنوبی به برتری دست یافت و راهی دیدار نهایی شد. صدرا مقدمی نایب قهرمان جوانان آسیا دیگر تکواندوکار نفتی‌ها بود که در این وزن به دیدار نهایی رسید تا با صلاحدید کادر فنی این تیم صادقیان به عنوان نفر اول معرفی شود.

تداوم صدرنشینی شهرداری ورامین در لیگ برتر تکواندو

نفرات برتر روز دوم

فینال وزن ۸۷+ کیلوگرم یکی دیگر از مبارزات جذاب روز دوم بود. علی نجفی از شهرداری ورامین و علی احمدی نماینده پالایش نفت آبادان دیدار تماشایی را به تصویر کشیدند که در پایان این احمدی بود که در ثانیه‌های پایانی راند سوم نتیجه را به سود خود به اتمام رساند و نهایتاً به مقام اول رسید.

در پایان بازی‌های هفته نخست، شهرداری ورامین همانند روز اول با پیروزی‌های خوبی که در دیدارهای نهایی به دست آورد با ۱۴۹ امتیاز جایگاه خود را در صدر جدول رده بندی حفظ کرد. پالایش نفت آبادان با دو طلایی که در روز دوم گرفت ۱۳۴ امتیازی شد و در رده دوم ایستاد. نفت مناطق مرکزی – زاگرس جنوبی که اغلب ملی پوشان را این هفته در اختیار نداشت با ۸۶ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت. تیم پاس با ۸۱ و دمنده با ۵۵ امتیاز رده‌های چهارم و پنجم را در اختیار گرفتند.

در پایانی این هفته پیام خانلرخانی سرمربی و سید حن میر از شهرداری ورامین به عنوان بهترین مربی و سرپرست، علی احمدی از پالایش نفت به عنوان بهتری تکواندوکار و سید جلال سید مردانی از بوشهر به عنوان بهترین داور انتخاب و معرفی شدند.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *