ایران رتبه 22 جهان در حوزه خیّرین را دارد

ایران رتبه 22 جهان در حوزه خیّرین را دارد

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، محمدجواد حیدری ‌پور در هجدهمین اجلاس سالانه خیّرین سلامت فارس با اشاره به آمار خیّرین در ایران و جهان، گفت: بر اساس آمارهای اعلام شده، رتبه کشور در دنیا در زمینه کار خیر، ۲۲ است که اگر همه اقدامات خیّرین ثبت شود، در میان ۱۰ رتبه برتر دنیا در زمینه کارهای خیر قرار می‌ گیریم.
وی با بیان اینکه برخی خیّرین مایل به اعلام اقدامات خیرخواهانه خود نیستند، افزود: در سال های اخیر و پس از کرونا اقدامات و کمک های خیّرین رشد بیشتری داشته است، زیرا توجه خیّرین و مردم به حوزه سلامت بیشتر شده است.
مهندس حیدری پور اظهار کرد: سه محور اصلی حوزه خیّرین در وزارت بهداشت شامل «عدالت و شفافیت»، «اولویت بهداشت و پیشگیری» و «تمرکز بر مناطق کم‌ برخوردار کشور» است.
مدیرکل سازمان‌ های مردم ‌نهاد و خیّرین سلامت با اشاره به اینکه اتفاقات بزرگی در حال انجام است، گفت: در وزارت بهداشت برای اصلاح قانون ‌ها و ضوابطی که مانع کار خیّرین است، آمادگی داریم تا با کمک مجلس شورای اسلامی مسائل بررسی، اصلاح و موجب تشویق خیّرین شوند.
حیدری ‌پور ضمن تقدیر از خیّرین، مجمع خیّرین تامین سلامت و دانشگاه‌ های علوم پزشکی در استان فارس در حمایت از اقدامات نیکوکاران در حوزه سلامت فارس، افزود: بررسی عملکرد دو سال ابتدایی دولت سیزدهم در حوزه خیّرین و سازمان ‌های مردم‌ نهاد نشان می‌ دهد که شیراز و استان فارس در حوزه خیّرین پیشرو و پیشتاز هستند و جای خرسندی است که استان فارس در این زمینه پیشرو است و این مهم جز با همدلی مردم و مسئولان به دست نمی ‌آید.
مدیرکل سازمان‌ های مردم‌ نهاد و خیّرین سلامت در پایان تاکید کرد: تلاش می ‌کنیم تا انجام وظیفه کرده و در مورد تسهیلگری و برداشتن موانع از سر راه خیّرین اقدام کنیم.
گفتنی است، هجدهمین اجلاس سالانه خیّرین سلامت فارس، سه ‌شنبه، ۹ آبان ۱۴۰۲، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با تقدیر از خیّرین حوزه سلامت استان برگزار شد.

به گزارش فارس، از سال ۱۳۸۸ که مجمع خیرین سلامت راه‌اندازی شد تاکنون خیرین بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان کشور کمک کرده‌اند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *