اعتراض وزیر بهداشت به سکوت اجلاس منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در قبال جنایات غزه

اعتراض وزیر بهداشت به سکوت اجلاس منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در قبال جنایات غزه

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در پاسخ به نامه قدردانی المنظری، مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در خصوص حضور ایران در هفتادمین اجلاس منطقه ای این سازمان، نسبت به عدم صدور قطعنامه محکومیت حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی به غیر نظامیان توسط سازمان بهداشت جهانی ابراز ناخرسندی کرد.

متن این نامه به این شرح است:
جناب آقای دکتر المنظری

مدیر دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت
بازگشت به نامه شماره ۲/۱۰ مورخ ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ در خصوص برگزاری هفتادمین اجلاس کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت از تاریخ ۹ تا ۱۲ اکتبر در دفتر منطقه ای در قاهره، مایلم صمیمانه از جنابعالی و همکاران فنی و اداری جنابعالی در برگزاری و میزبانی هفتادمین اجلاس کمیته منطقه ای تشکر و قدردانی نمایم. تلاش های شما به طور قابل توجهی به کیفیت اجلاس کمک کرده و اثربخشی بحث ها با حرفه ای بودن تیم شما افزایش یافته بود. اگرچه این نشست یکی از پربارترین اجلاس کمیته منطقه ای بود، اما از سوی دیگر، زمان مناسبی بود که قطعنامه ای مبنی بر پایان دادن حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان و زیرساخت های غزه و ارائه کمک های بشردوستانه به مردم بی گناه فلسطین صادر می شد.

با توجه به اینکه جنابعالی به پایان دوره مسئولیت خود به عنوان مدیر منطقه نزدیک می شوید، از این فرصت استفاده کرده و از توجه و کمک ویژه شما به توسعه سلامت در جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی می نمایم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *