بخش معارفی مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد معرفت مدیرکل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مرحله اول آزمون بخش معارفی بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با حضور بیش از ۷۰ هزار نفر در ۱۲ رشته دانشجویی و ۲ رشته استادی در راستای اجرای طرح کشوری یکشنبه‌های قرآنی به‌طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

وی اظهار کرد: استادان در رشته‌های «سیره معصومان(ع)» و «سبک زندگی اسلامی» و دانشجویان در رشته‌های «تفسیر و ترجمه قرآن کریم»، «حفظ و مفاهیم قرآن کریم»، «حفظ و مفاهیم احادیث معصومان(ع)»، «سیره معصومان(ع)»، «احکام شرعی»، «پرسمان معارفی»، «سبک زندگی اسلامی»، «معارف نهج‌البلاغه»، «حفظ فرازهای نهج‌البلاغه»، «معارف صحیفه سجادیه»، «حفظ فرازهای صحیفه سجادیه» و «معارف نماز» به رقابت پرداختند.

معرفت با اشاره به نتایج این آزمون گفت: بعد از تصحیح اوراق و بررسی ناظران مسابقات، حداکثر تا ۱۵ دی ۱۴۰۲ نتایج اعلام خواهد شد. اهدای جوایز متنوع به ارزش بیش از ده میلیارد ریال به شرکت‌کنندگان و راهیابی به مرحله استانی از ویژگی‌های این دوره از مسابقات است.

مدیرکل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه برگزیدگان مرحله واحدی، در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ به طور همزمان در سراسر کشور در مرحله استانی به رقابت خواهند پرداخت، خاطرنشان کرد: مهلت ثبت‌نام در بخش «آوایی» و بخش «جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی» به ترتیب تا ۳۰ آذر و ۳۰ دی ۱۴۰۲ تمدید شده است.

دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی جهت مشاهده رشته‌های مسابقات و ثبت‌نام به سایت nahad.iau.ir یا دفاتر قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *