درخواست سرمربی تیم‌ ملی فوتبال زنان ایران از رییس فدراسیون

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال زنان در پنجره بازی‌های ملی (فیفا دی) در خردادماه ۱۴۰۳ دو دیدار دوستانه با بلاروس برگزار می‌کند؛ به همین منظور تیم ملی فوتبال بانوان بلاروس برای انجام دو دیدار دوستانه با تیم ملی بانوان ایران هشتم خردادماه وارد تهران خواهد شد و در روزهای ۱۰ و ۱۳ خردادماه به مصاف تیم ملی فوتبال زنان ایران می‌رود.

بازی با بلاروس محک خوبی برای ماست

مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در گفت وگو با خبرنگار مهر، درخصوص میزان آمادگی شاگردانش برای این دیدار گفت: در ادامه روند رو به رشد فوتبال زنان در دو سال اخیر و پس از صعود به‌دور دوم مسابقات المپیک پاریس که خود موفقیت بزرگی بود باید برنامه ریزی جدی تری برای ارتقا هر چه بیشتر فوتبال زنان انجام می‌دادیم که در این راستا اقدام به استفاده از فرصت فیفا دی در خرداد ماه را انجام دادیم. طبق برنامه ریزی صورت گرفته دو بازی با تیم ملی بلاروس که در جایگاه خوبی در رنکیگ فیفا قرار داد پیش رو داریم. بلاروس جز کشورهایی است که در دهه گذشته سرمایه گذاری بسیار خوبی برای ارتقا فوتبال زنانش انجام داده است. آنها با فوتبالی نشات گرفته از سبک فوتبال کشور روسیه و نظم تاکتیکی فوتبال اروپا بسیار می‌تواند به محک تیم ما کمک کنند.

راهی جز بازی کردن نداریم

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اظهار داشت: آخرین رویداد بین المللی که تیم ملی کشورمان در آن حضور داشت مربوط به همان مسابقات مرحله دوم المپیک استرالیاست که حدود ۸ ماه از آن مسابقات می‌گذرد. در این مدت تلاش کردم با زیر نظر گرفتن بازی‌های لیگ برتر بازیکن‌های جدید و مستعد را به تیم ملی دعوت کنم. درخواست حضور در فیفا دی را هم به در همین زمان به فدراسیون اعلام کرده بودم اما متاسفانه شرایط کافی برای برگزاری بازی دوستانه میسر نشد.

وی افزود: در حال حاضر نیز حدود دو ماه است که از تعطیلی لیگ برتر می‌گذرد و بازیکنان با توجه به برنامه بدنسازی خودشان در شرایط آمادگی کامل نیستند که همین امر کار را برای ما سخت می‌کند. اگر این فرصت فیفا دی را از دست بدهیم یک بار دیگر از رنکینگ فیفا خارج می‌شویم نبابراین راهی جز بازی کردن نداریم.

درخواست سرمربی تیم‌ ملی فوتبال زنان ایران از رییس فدراسیون

باید از اعتبار کسب شده دفاع کنیم

آزمون ادامه داد: درست است که شرایط مساعدی برای انجام این بازی‌ها نداریم ولی با بردی که مقابل میانمار که ۲۴ پله بالاتر از ماست به دست آوردیم گام بزرگی برداشتیم ما سال گذشته در اوج آمادگی تیمی‌مان با کسب یک مساوی و یک برد توانستیم همین تیم با سبک کاری بسیار خوب بلاروس را شگفت زده کنیم. امسال شرایطمان بسیار متفاوت است ولی تلاشمان را می‌کنیم در این دو اردوی پیش رو بتوانیم از اعتبار کسب شده این دو سال فوتبال زنان دفاع کنیم. متاسفانه ما سه بازیکن اصلی مان را دلیل تصادفی که داشتند در اختیار نداریم البته ممکن است زهرا خواجوی بتواند به تیم در آینده اضافه شود اما در حال حاضر خواجوی وطاهر خانی به دلیل ادامه درمان در خدمت تیم نیستند.

اولین مربی تاریخ فوتبال زنان ایران بودم که جوانگرایی کردم

سرمربی تیم فوتبال زنان با اشاره به اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی گفت: بازیکن‌هایی که به اردو دعوت شدند همه بر اساس عملکردی بوده که در مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته یک کشور داشتند. این بازیکنان اکثراً فرصت کمتری برای نشان دادن خودشان به کادر فنی تیم ملی داشتند. من به جرات می‌توانم بگویم که اولین مربی تاریخ فوتبال زنان ایران بودم که در تیم ملی سال گذشته با فرصت دادن به ۷ بازیکن جوان و اعزام آنها با تیم ملی بزرگسالان قدم خوب و بزرگی برای جوانگرایی در تیم ملی برداشتم. البته یادمان باشد جوانگرایی پله پله و با برنامه ریزی باید صورت بگیرید. امیدوارم برای ساختن تیمی جوان‌تر برای فوتبال کشورمان موفق عمل کرده باشم.

تاج همیشه نگاه حمایتی به زنان دارد

وی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر مهمترین دغدغه شما برای تیم ملی چیست؟ گفت: امیدوارم توجه به فوتبال زنان از فصلی بودن به روندی دایمی تبدیل شود. اردوهای تیم ملی قطع نشود تا من بتوانم برنامه‌های خودم را اجرایی کنم و در مسابقات پیش رو باز هم دخترانمان بتوانند برای کشورمان افتخار کسب کنند.

آزمون با اشاره به حمایت مسوولان فدراسیون از حوزه زنان عنوان کرد: نگاه مهدی تاج همواره یک نگاه حمایتی در راستای پیشرفت فوتبال زنان بوده است اما ما خواستار توجه بیشتر و حمایت بیشتر هستیم چون در مرحله خاصی از رشد فوتبالمان به سر می‌بریم بنابراین باید ثمره تلاش این دو سال پیشرفتمان را با جهشی بزرگ به دست بیاوریم. حضور تاج در برنامه اهدای جام و دیدن بازی آخر لیگ برتر در شیراز هم نشان دهنده اهمیت فوتبال زنان برایشان است.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *