پرسپولیس بدون نگرانی باید بازی کند/ هیجان نباید کاذب باشد

فرزاد آشوبی در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به تلاش استقلال و پرسپولیس در هفته‌های پایانی فصل جاری لیگ برتر برای کسب مقام قهرمانی این رقابت‌ها به حاشیه‌های به وجود آمده در هفته‌های اخیر در فضای هواداری نیز پرداخت.

او که سابقه پوشیدن پیراهن هر دو تیم پرطرفدار پایتخت را در کارنامه دارد درباره بازی‌های این دو تیم در فصل جاری گفت: بررسی عملکرد هر دو تیم نیاز به زمان مناسب دارد که فکر می‌کنم در پایان فصل می‌توان به طور کامل به آن پرداخت. الان هر دو باشگاه نیاز به آرامش و تمرکز دارند که باید هر کس که به فوتبال باشگاهی و فنی‌تر شدن بازی‌های آنها اهمیت می‌دهد روی این موضوع هم دقت داشته باشد.

کارشناس فوتبال کشور ادامه داد: قطعا نیاز به رشد فنی در فوتبال کشور داریم. مهم‌ترین دلیل نیز موفقیت در رده باشگاهی و ملی است. ما نباید خودمان را با سطح فعلی لیگ برتر ایران بسنجیم. باید حواسمان به کشورهایی که هدفی جز پیشرفت و توسعه فوتبال ندارند هم باشد. به همین خاطر باید منتظر بمانیم و ببینیم خروجی فصل‌های فوتبالی چه خواهد بود. اکنون استقلال و پرسپولیس هم تمام تلاش خود را برای موفقیت‌های تیمی می‌کنند اما نیاز است تا آنها بیش از پیش برای موفقیت‌های تیمی پیشرفت کنند.

آشوبی در خصوص تأثیر حاشیه‌های به وجود آمده در هفته‌های اخیر به دلیل رفتارهای هنجارشکن بعضی از طرفداران تاکید کرد: درباره آن موضوع که دیگر همه چیز عیان است و واقعا نیازی نیست بخواهیم درباره یک فرد هتاک صحبت کنیم. من می‌توانم درباره بازیکن‌ها صحبت کنم چون تجربه اش را داشتم. به هر حال فشار روی بازیکن خیلی زیاد است اما طبیعی است که چشم میلیون‌ها هوادار هم به همان بازیکن است. در فشار جسمی و روانی که یک بازی در حال جریان برای بازیکن به وجود می‌آورد باید فضای آرامش هم از سوی مربیان و مشاوران یک تیم وجود داشته باشد تا احساس فشار نکند و بتواند صرفا روی مسائل فنی تمرکز داشته باشد. نباید هیجان کاذب ایجاد شود.

او در پایان در خصوص قهرمان فصل جاری لیگ برتر از بین استقلال و پرسپولیس گفت: امیدوارم بازی‌های فنی قابل قبولی را ببینیم که این موضوع خیلی اهمیت دارد. قطعا با این وضعیبت سیک عده ناراحت در پایان فصل خواهند بود و تیم قهرمان با هوادارانش جشن می‌گیرد که امیدوارم در پایان باعث رشد فنی فوتبال باشگاهی شود.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *