توضیح مربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد مبارزه «اسماعیلی» و «گرایی»

حسن حسین زاده مربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین شرایط تیم اعزامی کشتی فرنگی به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: خدا را شکر وضعیت همه کشتی‌گیران عالی است، پس از اردوی مازندران که بسیار اردوی متنوع و پرفشاری بود، کشتی‌گیران چند روزی استراحت داشتند و حالا دوباره از روز پنچ‌شنبه برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا تمرینات را شروع کردیم.

وی گفت: برای مسابقات قهرمانی آسیا ما طبق چرخه انتخابی پیش رفتیم و حق به حقدار رسید. نفرات اول مسابقات قهرمانی کشور را به مسابقات کرواسی اعزام کردیم، بعد از آن آن‌ها را به مسابقات جام وهبی امره ترکیه اعزام کردیم. نفراتی که در ترکیه خوب کشتی گرفتند به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.

مربی کشتی فرنگی در مورد اعزام سعید اسماعیلی در وزن ۶۷ کیلوگرم و رقابتش با محمدرضا گرایی گفت: ما براساس چرخه انتخابی تیم ملی پیش می‌رویم. اگر در مسابقات قهرمانی آسیا سعید اسماعیلی موفق به کسب مدال طلا شود، فدراسیون و اعضای کادر فنی تصمیم‌گیری می‌کنند. به هر حال احترام رضا گرایی که مدال طلای جهان و المپیک را در کارنامه خود دارد برای همه ما واجب است. او یکی از کشتی‌گیران خوب تیم ملی است.

وی تأکید کرد: ولی در صورتی که سعید اسماعیلی در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شود، برای اینکه حق به حقدار برسد و جامعه کشتی راضی باشند و طبق چرخه انتخابی هم جلو بروند، جلسه‌ای برگزار خواهند کرد و تصمیم نهایی را می‌گیرند.

حسین زاده در مورد آخرین وضعیت محمدعلی گرایی گفت: از سیزدهم فروردین ماه محرومیت گرایی به پایان رسید و او هم به زودی به جمع اردونشینان اضافه می‌شود. تمام هدف ما این است که دو سهمیه باقی مانده را در مسابقات قهرمانی آسیا که راحت‌تر است کسب کنیم. در این دو وزن کشتی‌گیران خوبی داریم و هر کشتی‌گیری که موفق به کسب سهمیه المپیک شود طبق نظر اعضای کمیته فنی و مسابقات پیش رو تصمیم نهایی را خواهیم گرفت.

وی گفت: فعلاً اردوی ما برای مسابقات قهرمانی آسیا و اعزام این ۱۰ نفر است. عمده کار ما به بعد از مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک موکول می‌شود که همه کشتی‌گیران به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند. الان کشتی فرنگی بیشتر از هر زمانی به آرامش نیاز دارد و امیدوارم قهرمانی دوره قبل در مسابقات قهرمانی آسیا را تکرار کنیم.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *