کوتاه از مناطق پایتخت| از آموزش تفکیک پسماند به شهروندان تابرگزاری افتتاحیه دبیرخانه کانون ادبی نوجوانان

کوتاه از مناطق پایتخت| از آموزش تفکیک پسماند به شهروندان تابرگزاری افتتاحیه دبیرخانه کانون ادبی نوجوانان

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس‌، گزیده ای از اتفاقاتی که در روز یکشنبه ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۲ در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران رخ داده است را مرور می‌کنیم.

*آموزش تفکیک پسماند به ۵۶ هزار شهروند منطقه ۱۵

طرح آموزش تفکیک پسماند از مبدا با هدف فرهنگسازی نحوه تفکیک پسماند از مبدا، تغییر سبک زندگی و کاهش حجم زباله، بازگشت مجدد مواد به چرخه طبیعت از سوی اداره مدیریت پسماند منطقه ۱۵ اجرا می شود.

هادی صدیقی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۵ گفت: طی ۶ ماه اول سال جاری کارشناسان بازیافت منطقه با مراجعه به مراکز یادشده و همچنین حضور در برنامه های مناسبتی و مراسم های ویژه، آموزش های لازم را به ۵۶ هزار و ۱۴۶ شهروند ارائه دادند.

*دیوارنگاره‌ اولین شهید مدافع حرم در پایتخت رونمایی شد

دیوارنگاره اولین شهید مدافع حَرم "شهید مُحرم تُرک" اثر میثم اربابون و اجرای محمد مهدوی در ابعاد ۳۰۴ مترمربع، توسط سازمان زیباسازی در منطقه ۱۶ خیابان شهید پرستویی، میدان شهید محرم تُرک رونمایی شد.

بر اساس این گزارش؛ شهید مُحرم تُرک از فرماندهان توانمندی بود که از اوایل جنگ سوریه مسئولیت آموزش رزمندگان مدافع سوری را بر عهده داشت و در سال ۹۰ بر اثر انفجار در دمشق به شهادت رسید و در قطعه ۵۳ بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

*بساط‌گستران دربند جمع‌آوری شدند

جمع آوری بساط گستری در این محور به علت مزاحمتی که برای اهالی و تردد گردشگران داشت، با تلاش کارکنان شهرداری و پلیس کوهستان انجام شد.

محمدعلی باقری مدیر ستاد هماهنگی کوهستان منطقه ۱ در این خصوص گفت: این محور به عنوان یکی از محله های کوهستانی و توریستی برای تردد ایمن و سهل تر گردشگران، ورزشکاران و همچنین تسهیل اعزام وسایل نقلیه امداد رسان از جمله آمبولاس، آتش نشانی و امداد و نجات کوهستان مناسب سازی شد.

*برگزاری شب شعر غزه و افتتاحیه دبیرخانه کانون ادبی نوجوانان شهر تهران

دبیرخانه کانون ادبی نوجوانان شهر تهران با حضور مرتضی امیری اسفندقه دستیار ویژه شهردار تهران در حوزه ادبیات، طی مراسمی در محل خانه اخوان ثالث، افتتاح شد.

براساس این گزارش همزمان با تولد یکسالگی کانون ادبی نوجوان، دبیرخانه این کانون به صورت رسمی در خانه اخوان ثالث افتتاح شد و این خانه موزه به عنوان پاتوق ویژه ای برای شاعران جوان شهر انتخاب شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *