مورایس: از هواداران استقلال و پرسپولیس می‌خواهم به آزادی بیایند

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال سپاهان اصفهان شامگاه دوشنبه از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی تهران میزبان آلمالیق ازبکستان خواهد بود.

ژوزه مورایس سرمربی زردپوشان سپاهان در کنفرانس خبری پیش از بازی شرکت کرد. او ضمن اشاره به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص بازی با الاتحاد گفت: همانطور که می‌دانید رقابت‌ها جذاب‌تر شده است و می‌دانیم کدام تیم شانس بیشتر و بهتری برای صعود به مرحله بعد دارد. با چالش‌های زیادی مواجه شدیم. این تصمیم AFC هم برای ما چالش بزرگی ایجاد کرد.

او در خصوص تیم آلمالیق گفت: بازی در زمین انجام می‌شود و تیم آلمالیق بازیکنان خوبی دارد ولی تاکنون نتایج خوبی در آسیا کسب نکرده است و همین مساله کار را برای ما سخت‌تر می‌کند زیرا بدون فشار خاصی رو در روی ما قرار خواهند گرفت.

سرمربی سپاهان در خصوص بازی در ورزشگاهی خارج از نقش جهان هم ادامه داد: آرزو می‌کردم که همه هواداران سپاهان را در ورزشگاه داشته باشیم. به خاطر سناریویی که چیده شد پانصد کیلومتر از خانه دور شدیم اما حمایت هواداران نساجی را خواهیم داشت. از هوادار سپاهان می‌خواهم زودتر در ورزشگاه حاضر شوند که از تیم نساجی حمایت کنند. از هواداران استقلال و پرسپولیس هم می‌خواهم به ورزشگاه آزادی بیایند، چرا که حالا دیگر، بحث باشگاهی نیست و یک مساله ملی است و ما نماینده ایران در آسیا هستیم. امیدواریم این مساله برای AFC یک مثال خوب باشد تا نشان دهیم که مردم ایران چقدر فوتبال را دوست دارند.

او در پایان بر لزوم همدلی میان طرفداران صحبت کرد و گفت: اکنون موقع در کنار هم بودن است که با همدیگر از پس چالش‌ها بر بیاییم. باید چالش‌ها را رد کنیم و کاری کنیم که بیشتر مردم از آن خوشحال شوند نه فقط یک عده. فردا همه می‌توانند بازی را ببینند، حس کنند و باید بگویم مردم و فوتبال ایران لایق توجه جهان هستند. از هواداران سپاهان تشکر می‌کنم که فردا مسیر ۵۰۰ کیلومتری را برای تماشای بازی طی می‌کنند.

اسدی: به حمایت هواداران در ورزشگاه آزادی نیاز داریم

رضا اسدی بازیکن تیم فوتبال سپاهان هم با شرکت در کنفرانس خبری بر ملی بودن این بازی تاکید کرد و گفت: فردا سپاهان ایران هستیم و به حمایت هواداران در ورزشگاه آزادی نیاز داریم. در خانه خودمان و ورزشگاه اصفهان بازی نمی‌کنیم و تمام هواداران را نداریم. آنها یکی از نقاط قوت ما هواداران هستند اما متأسفانه در این بازی کنار ما نیستند. البته باید انگیزه داشته باشند تا به استادیوم بیایند و تیم خود را تشویق کنند. می‌توانم اینگونه بگویم الان سپاهان نماینده کشور ایران است و تیمی از ایران بازی می‌کند. بازی فردا یک بحث ملی است و مردم باید برای آمدن به استادیوم انگیزه داشته باشند.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *