زمان‌بندی نشست‌های تخصصی جشنواره قصه‌گویی اعلام شد

زمان‌بندی نشست‌های  تخصصی جشنواره قصه‌گویی اعلام شد

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، کمیته علمی بیست‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۹ آبان تا ۲۰ آذر، ۹ نشست علمی‌ ـ تخصصی در حوزه قصه‌گویی برگزار می‌کند.

اولین نشست‌ تخصصی بیست‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری با عنوان «شکل‌گیری قصه‌نامه» (کارد و استخوان) با سخنرانی علی خانجانی روز سه‌شنبه ۹ آبان برگزار شد.

در ادامه کمیته علمی با همکاری کانون استان سیستان و بلوچستان نشست «نقش قصه در حل مسأله در دنیای بُهت» (تراژدی قصه‌ها و داستان‌های تراژدی) را با سخنرانی مسعود خنجرخانی روز دوشنبه ۱۵ آبان برگزار خواهد کرد.

روز دوشنبه ۲۲ آبان نیز نشست «قصه‌گویی و آموزش میراث ناملموس» با سخنرانی عباس قنبری‌عدیوی برگزار خواهد شد.

عنوان نشست سوم «نگاه تطبیقی به تحول مفهوم کسب و کار و نقش قصه در رشد شغلی کودکان و نوجوانان» است که با سخنرانی محمد ربیعی و سجاد نجفی روز دوشنبه ۲۹ آبان از سوی کمیته علمی با همکاری کانون استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

همچنین روز چهارشنبه اول آذر کمیته علمی با همکاری کانون استان یزد نشست «روایت‌شناسی در قصه‌های قرآنی» را با سخنرانی ابوالفضل حُرّی برگزار می‌کند.

نشست بعدی که روز دوشنبه ۶ آذر برگزار می‌شود «کارکردهای نقالی از منظر علم روان‌شناسی نوین، تاریخچه هنر پرده‌کشی و نقاشی قهوه‌خانه‌ای در راستای اولین پرده نقالی کودکانه» با سخنرانی داوود فتحعلی‌بیگی و مهدی طالعی‌نیاست.

«نگاهی نو به قصص قرآنی» با سخنرانی محمد سیمزاری هم دوشنبه ۱۳ آذر برگزار خواهد شد و در ادامه کمیته علمی با همکاری کانون استان فارس روز سه‌شنبه ۱۴ آذر نشستی با عنوان «شیوه‌های نوین قصه‌گویی» با سخنرانی سعید حسام‌پور برگزار می‌کند.

آخرین نشست روز دوشنبه ۲۰ آذر با عنوان «قصه‌گویی و تأثیر آن در یادگیری برای کودکان با نیازهای ویژه» با سخنرانی مهدیه مهدویان برگزار می‌شود.

زمان برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی کمیته علمی که از سوی اداره کل آموزش و پژوهش کانون برگزار می‌شود ساعت ۱۰ تا ۱۲ است.

یادآوری می‌شود پیش‌تر نیز هفت نشست علمی تخصصی از سوی کمیته علمی جشنواره قصه‌گویی برگزار شد.

بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *