گفت‌وگوی صمیمانه رئیس مجلس با هنرمندان معلول جشنواره هنری همام

گفت‌وگوی صمیمانه رئیس مجلس با هنرمندان معلول جشنواره هنری همام

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس،در سومین روز از برگزاری نمایشگاه جشنواره همام ویژه آثار هنری معلولان کشور محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس با حضور در فرهنگستان هنر از آثار هنرمندان توانیاب کشور بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات جامعه هنرمندان معلول قرار گرفت.

رئیس مجلس پس از گفت‌وگویی مفصل با معلولان و خانواده‌های آنها در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه به همت زنان و مردان ایران اسلامی که مددجو هستند و این ظرفیت‎های هنری را دارند برگزار می‌شود.

وی ضمن تشکر از افرادی که این نمایشگاه را در این شرایط سخت به صورت کاملاً مردمی برگزار می‌کنند، گفت: ویژگی مهم این کار مردمی بودن است و همیشه تأکید ما بر این است که اگر کارها را به مردم واگذار کنیم و مردم خودشان حضور داشته باشند بسیاری از مشکلات را می‌توانند رفع کنند و این نمایشگاه نمونه‌ای از همین مسئله است.

قالیباف با تأکید بر اینکه حضور و فعالیت مردم در زمینه حمایت از معلولان به این معنی نیست که مسئولان نسبت به حمایت از معلولان بی‌توجه باشند، عنوان کرد: در دور دوم این جشنواره به دلیل اینکه در دوران کرونا بود، نتوانستم شرکت کنم اما امسال که آمدم موضوع بازار فروش تولیدات فرهنگی و بحث مربوط به بیمه تأمین اجتماعی معلولان از چالش‌های جدی جامعه معلولان بود که مطرح شد و همه تلاش ما این خواهدبود که تا چهارمین دوره این جشنواره این دو موضوع حل شود.

وی تصریح کرد: معلولان هنرمند نشان دادند هیچ چیز مانع تبلور توانمندی‌های آنها نیست و در اینجا شاهد هستیم که علی‌رغم شرایط سخت جسمانی چه آثار هنری شاخصی تولید می‌کنند و خانواده‌های آنها چه قدر از این هنرمندان حمایت می‌کنند؛ با این همه توانمندی معلولان تکلیف ما مسئولان در حمایت از آنها روشن است.

سومین دوره از جشنواره همام با نمایش ۷۰۰ اثر هنری معلولان ایران و ۱۱ کشور جهان از جمله هنرمندان کشورهای اردن، بنگلادش، هند، مالزی، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، مجارستان، عمان، امارات و صربستان تا ۱۷ آبان در فرهنگستان هنر در حال برگزاری است و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید آثار به این نمایشگاه مراجعه کنند.

گفتنی است سومین جشنواره بین‌المللی همام توسط خیریه متوسلین به امام رضا (ع) با حمایت بانک ملی جمهوری اسلامی ایران و مشارکت معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی از ۱۱ لغایت ۱۷ آبانماه جاری در محل فرهنگستان هنر برگزار می شود.

در خاتمه اختتامیه این جشنواره ۱۸ آبان ماه در محل مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *