کار خارج از ساعت اداری قضات برخی از شعب قضائی به دلیل کمبود نیرو

کار خارج از ساعت اداری قضات برخی از شعب قضائی به دلیل کمبود نیرو

به گزارش گروه قضائی خبرگزاری فارس به نقل از قوه قضائیه، حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری در جلسه شورای معاونین دیوان عالی کشور با گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان اظهار کرد: سیزده آبان روز مقاومت ملت بزرگ ایران در مقابل آمریکای جنایتکار است، این ملت مصمم‌تر از هر زمان دیگری با اتکال به قدرت الهی و تکیه بر اعتماد به‌نفس به حرکت خود در مسیر امام راحل و رهبری فرزانه ادامه می‌دهد و ما همیشه این روز را گرامی می‌داریم.

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه در سه مقطع مختلف در روز ۱۳ آبان سه حادثه بزرگ به وقوع پیوست، تصریح کرد: یوم‌الله سیزدهم آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت‌ساز و تاریخی است، سیزدهم آبان؛ سالروز تبعید رهبر کبیر انقلاب اسلامی، به خاک و خون کشیدن قیام دانش‌آموزان، تسخیر لانه جاسوسی که به تعبیر امام بزرگوار انقلاب دوم نام گرفت، سه واقعه بزرگی که بر پایه استکبارستیزی، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی ملت مبارز، مقاوم و ولایت‌مدار ایران اسلامی استوار است.

وی با تأکید بر اینکه اگر شهدا نبودند، انقلاب با این عظمت به پیروزی نمی‌رسید، افزود: خون شهدا موجب جاودانگی و تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان می‌شود؛ امروز نیز آثار و برکات و دستاورد‌های خون شهیدان کاملا مشهود است و به فرموده مقام معظم رهبری ابهت و اقتدار معنوی نظام اسلامی و ملت مسلمان در دنیا و در چشم قدرت‌های شیطانی، ناشی از همین شهادت‌ها است.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: در این چهار دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی چه افرادی را دیده‌ایم که از قطار انقلاب پیاده شده و به این نظام‌الهی و خون شهدا پشت کرده‌اند، باید از ریزش‌های انقلاب درس عبرت بگیریم و از خداوند متعال حسن عاقبت را طلب کنیم.

حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به شهدای مقاومت در فلسطین خاطرنشان کرد: جبهه مقاومت در طول تاریخ در برابر جنایات رژیم غاصب صهیونیستی ایستادگی کرده و در این مسیر عده زیادی به شهادت رسیدند، اما امروز شاهد آن هستیم که نیرو‌های مقاومت شمار زیادی از فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی را به هلاکت رساندند که در۷۵ سال گذشته سابقه نداشته است.

وی با اشاره به سخنان حماسی دیروز سید حسن نصرالله تصریح کرد: سخنرانی روز جمعه دبیر کل حزب الله لبنان حاوی نکات مهمی بود که شکست و ضعف اسرائیل را در پی دارد، جنایت‌های این رژیم کودک‌کش، اسرائیل را روز به روز به سراشیبی سقوط و اضمحلال نزدیک‌تر می‌کند و انشاالله به زودی زود نابودی این رژیم غاصب و آزادی قدس شریف را خواهیم دید.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه در ارتباط با سفر استانی رئیس قوه قضاییه به استان کرمان تصریح کرد: احقاق حق و تسهیل کار مردم دو مسئله مهم در اجرای عدالت است که با بازدید‌های دوره‌ای در سفر‌های استانی این مهم مورد پیگیری قر ار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بازدید از مجتمع‌های قضایی نقش مهمی در اصلاح فرایند‌ها دارد و انشاءالله با تدابیر اتخاذ شده رضایت مردم از دستگاه قضایی روز به روز بیشتر فراهم شود و شاهد مدیریت بهتر امور در واحد‌های قضایی باشیم.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به بازدید از دادگستری شهرستان بردسیر، اداره ثبت اسناد و پرشکی قانونی این شهرستان گفت: یکی از وظایف مهم دیوان عالی کشور طبق اصل صد و شصت و یک قانون اساسی، نظارت بر احکام دادگاه‌ها است، در این بازدید‌ها نقاط قوت و ضعف در حوزه‌های قضایی احصا شد و چاره‌اندیشی در رابطه با نواقص و آسیب‌های موجود در دستورکار قرار دارد.

حجت‌الاسلام منتظری بر لزوم تکریم قضات تاکید و عنوان کرد: در برخی از شعب به دلیل کمبود کادر قضایی قضات برای رسیدگی به پرونده‌ها، خارج از ساعت کاری نیز در شعبه حضور دارند و در راه احقاق حق و عدالت حتی در ایام تعطیل نیز به کار قضایی مشغول هستند، درجریان بازدید از دادگستری‎‌ها ارزشمندی کار آن‌ها را یادآور می‌شویم و آروزی توفیق روزافزون آن‌ها را از خداوند متعال خواستار هستیم.

رئیس دیوان عالی کشور یکی از دستاورد‌های سفر اخیر را استماع مشکلات مردم و پاسخگویی به مراجعین عنوان کرد و گفت: در سند تحول قضایی بر مقوله تکریم ارباب رجوع تاکید ویژه شده است و مردم‌محوری، یکی از ویژگی‌ها و خصایص برجسته این سند عنوان شده است، از همکاران قضایی و اداری درخواست دارم تکریم ارباب رجوع را در اولویت کارهایشان قرار دهند چرا که مردم سرمایه اصلی این نظام و انقلاب هستند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *