استقلال قدر موقعیت‌هایش را ندانست/ شمس آذر حرفه‌ای بازی کرد

صادق ورمزیار در گفت و گو با خبرنگار مهر و در خصوص تساوی دو بر دو استقلال برابر شمس آذر قزوین گفت: یک بازی پربرخورد، جذاب و دیدنی را از بازیکنان دو تیم شاهد بودیم. کمتر کسی فکر می‌کرد شمس آذر قزوین اینقدر خوب بازی کند و بتواند بازی را که دو بر یک عقب افتاده بود با نتیجه دو بر دو به پایان برساند.

وی ادامه داد: استقلال در این دیدار قدر موقعیت‌هایش را ندانست و اگر بازیکنان با دقت بیشتری به توپ ضربه می‌زدند مطمئناً آبی‌ها می‌توانستند سه امتیاز این دیدار را از آن خود کرده و فاصله خود را با رقیب قدیمی بیشتر کنند. البته شمس آذر هم نمایش خوبی از خود به جای گذاشت و از نام استقلال نترسید.

این پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: اعتقاد دارم بازی که شمس آذر ارائه می‌کند بیشتر از آن است که نشان دهد این تیم از لیگ یک به لیگ برتر آمده است. بازیکنان شمس آذر با تمام توانشان مقابل استقلال بازی کردند. آنها هم موقعیت‌های خطرناکی را به وجود آوردند که حسینی آماده اجازه نداد دروازه اش باز شود. البته روی دو گلی که کاپیتان استقلال دریافت کرد مقصر نبود و این خط دفاع بود که به دلیل ناهماهنگی و عدم یارگیری اجازه داد تا به راحتی دروازه استقلال باز شود.

ورمزیار در خصوص عملکرد خط دفاع آبی پوشان هم گفت: نبود مرادمند تأثیرگذار بود، او با سایر مدافعان دیگر هماهنگ است اما نبود او و جایگزینی یک بازیکن دیگر باعث شد تا خط دفاع استقلال آن صلابت گذشته را نداشته باشد، دو اشتباه فاحش باعث شد دو بار دروازه استقلال باز شود اگرچه آبی پوشان بازنده از زمین خارج نشده و حتی می‌توانستند برنده هم باشند اما تقسیم امتیازات باعث شد تا استقلال پیروز از زمین خارج نشود و حالا باید کادر فنی برای ترمیم خط دفاعی خود چاره‌ای بیندیشد تا دیگر شاهد این نباشیم که به راحتی دروازه استقلال باز شود.

کارشناس فوتبال در خصوص انتقاداتی که از نکونام درباره تعویض‌هایش می‌شود، گفت: کادر فنی با توجه به اینکه هر روز کنار بازیکنان است و شرایط آنها را می‌داند، بهتر می‌تواند در این خصوص اظهار نظر کند. هیچ مربی نمی‌خواهد با تعویض‌هایش تغییری در نتیجه به وجود نیاورد، در بازی‌های گذشته هم نکونام تغییراتی در ترکیب به وجود آورد که باعث پیروزی استقلال شد اما باید بپذیریم که شمس آذر جانانه بازی کرد و این دوندگی زیاد آنها باعث شد تا استقلال نتواند به گل سوم دست یابد البته که کادر فنی نباید این موضوع را فراموش کند که برنامه خاصی برای تیم‌هایی داشته باشد که دوندگی آنها بالاست.

وی در پایان و در خصوص جنجال داوری در چندین بازی و اعتراض دوباره تیم‌ها نسبت به قضاوت داوران گفت: عربستان میزبان جام جهانی شد، عراق به سیستم VAR مجهز شد اما ما همچنان در حسرت سیستم VAR هستم تا بتوانیم اشتباهات داوری را به حداقل برسانیم. دیروز در دیدار استقلال و شمس آذر، پرسپولیس و نفت آبادان و نساجی و تراکتور اشتباهات زیادی رخ داد که صدای تیم‌ها درآمد، کمیته داورن به جای سکوت باید در این خصوص پاسخگو باشد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *