به مربی مثل ولاسکو نیاز داریم/ نباید سعید معروف را بسوزانیم

علیرضا نادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال که کمیته فنی فدراسیون والیبال در انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال نقش دارد، گفت: جلسه خوبی برگزار شد. ما دومین بار است که در این جلسه شرکت می‌کنیم. نام گزینه‌هایی که با آن‌ها مذاکره شده بود مطرح شدند. من به شخصه نظرم روی جذب مربی خارجی خوب است که برای المپیک ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی کنیم.

وی گفت: من در آن جلسه به عملکرد تیم ژاپن اشاره کردم و به آن‌ها گفتم باید کاری که این تیم انجام داد را سرلوحه خودمان قرار بدهیم. ژاپن الان در دنیا مدعی است و در لیگ ملت‌ها هم امسال برای اولین بار روی سکو رفت. به نظرم فدراسیون والیبال ایران باید تیم ژاپن را الگو قرار دهد، آن‌ها از مربی و تئوریسین والیبال را استخدام کردند و از او بهره می‌برند. در جلسه تمامی اعضا نظرات خود را عنوان کردند اما در نهایت فدراسیون باید تصمیم بگیرد و هر اتفاقی رخ بدهد به نفع والیبال ایران باشد.

کاپیتان سابق تیم ملی عنوان کرد: از بین گزینه‌هایی که مطرح شده امیدوارم اصلح‌ترین گزینه انتخاب شود. به هر حال والیبال ایران الان شرایطی خوبی ندارد و این تیم نیاز دارد به مربی که بتواند مدیریت خوبی داشته باشد و همه چیز به نفع والیبال تمام شود. والیبال در دنیا هر روز در حال پیشرفت است، بنابراین کسانی به والیبال ایران بیایند که با دنیا ارتباط داشته باشند و بتوانند با تیم‌های مطرح و خوب بازی‌های دوستانه داشته باشیم. ما نیاز به مربی تراز اول خارجی داریم تا بتوانیم این اهداف را در والیبال محقق کنیم.

نادی تأکید کرد: والیبال ایران به یک مربی مثل ولاسکو نیاز دارد که با دنیا ارتباط داشته باشد. در زمان او والیبال ایران متحول شد و اگر بخواهیم دوباره این اتفاق رخ بدهد باید در سطح آن مربی یک مربی جذب کنیم. در زمان ولاسکو تیم ملی به راحتی می‌توانست با دیگر کشورها بازی دوستانه داشته باشد که همه این موضوع به شناخت ولاسکو در والیبال دنیا برمی‌گردد. امیدوارم در هر صورت اتفاقات خوبی برای تیم ملی رخ بدهد.

کاپیتان سابق تیم ملی در مورد نام سعید معروف در بین گزینه‌های مطرح شده عنوان کرد: سعید معروف یکی از سرمایه‌های والیبال ایران است، من معتقدم اگر قرار باشد یک روز از سعید معروف استفاده کنیم باید جای درستی برای او در نظر گرفته شود. اینکه به یک باره سعید معروف به عنوان سرمربی انتخاب شود تصمیم درستی نیست. اگر این اتفاق بیافتد به نظرم سرمایه‌سوزی اتفاق می‌افتد. او یکی از سرمایه‌های والیبال دنیاست که زحمت زیادی برای تیم ملی کشیده و همیشه تأثیرگذار بوده است. اما باید به درستی از معروف استفاده کنیم تا این سرمایه ملی را نسوزانیم.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *