آزادسازی ۸۳۰ میلیاردی اراضی کشاورزی در جنوب تهران

آزادسازی ۸۳۰ میلیاردی اراضی کشاورزی در جنوب تهران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدقاسم طرهانی بیان داشت: در راستای مقابله و مبارزه با پدیده شوم زمین خواری، تحقیقات میدانی و مقابله ای با تغییر کاربری غیر قانونی و انجام ساخت و ساز در بخش قابل توجهی از زمین های کشاورزی بخش " خاورشهر" در دستور کار ماموران کلانتری 177 این فرماندهی، قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی های قضائی و با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی این شهرستان و بخشداری منطقه، زمین های مورد نظر شناسایی و در اقدامی عملیاتی دیوارکشی ها و بنا های احداث شده در این زمین ها تخریب شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری تصریح کرد: در این عملیات 83 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی که به تصرف زمین خواران در آمده بود رها سازی و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

این مقام انتظامی ارزش زمین های رها سازی شده از چنگ زمین خواران را برابر نظر کارشناسان بیش از 830 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این راستا 38 حکم قضائی در روز گذشته به اجرا در آمد.

سرهنگ طرهانی با اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، تصریح کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های کشاورزی موجب اخلال در خودکفایی کشور در بخش کشاورزی و رواج بیکاری در جامعه خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *