آتش نفت به جان پرسپولیس/ شوک به تیم گل محمدی در وقت اضافه

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۸ شامگاه امروز میزبان صنعت نفت آبادان در هفته نهم لیگ برتر فوتبال بود.

این دیدار با تساوی دو – دو به پایان رسید.

محمد عمری (۵۷) و گئورگی گولسیانی (۷۵ – پنالتی برای پرسپولیس و علی یوسف (۲۵) و دانیال اسماعیلی‌فر (۳+۹۰- گل به خودی) برای صنعت نفت گلزنی کردند.

ترکیب شگفت انگیز پرسپولیس

یحیی گل محمدی تصمیم به ایجاد تغییر در بخش تهاجمی تیمش گرفت تا نبیل باهویی مهاجم سوئدی برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار بگیرد و شهاب زاهدی از روی نیمکت بازی را تماشا کند.

ترکیب سرخپوشان برای این دیدار به شرح زیر است؛:

علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، حسین کنعانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی فر، مسعود ریگی، میلاد سرلک، سروش رفیعی، سعید صادقی، محمد عمری، نبیل باهویی

همچنین عبدالله ویسی نیز بازیکنان زیر را برای شروع بازی امروز در نظر گرفت:

پیام پارسا، میثم تهیدست، فیاض میردورقی، حسین سنگرگیر، امیرمحمد پناهی، یوسف وکیا، رحیم آلبوغبیش، طالب ریکانی، فرزین معامله‌گری، احمد شریعت‌زاده و علی یوسف.

شگفتی نفتی

نیمه اول با استراتژی همیشگی پرسپولیس که مالکیت توپ و گردش آن در تمام نقاط زمین است، همراه بود اما ضد حملات خطرناک صنعت نفت بارها دفاع خطی سرخ‌ها را برآشفت.

هافبک‌های کناری نفت با خلاقیت در ارسال‌های خود بارها ترکیب دفاعی میزبان پرطرفدار را در ورزشگاه آزادی بر هم ریخت تا اینکه روی ارسال حسین سنگر گیر در دقیقه ۱۲ علی یوسف توانست تک گل نیمه اول را برای میهمان بزند و پرسپولیس را با هوادارانش شوکه کند.

پس از این گل پرسپولیس هرچه تلاش کرد به در بسته خورد تا نیمه اول با همان یک گل به سود میهمان به پایان برسد.

سنگیرگیر که پاس گل تیمش را داده بود دومین کارت زرد خود را در دقیقه ۴۵ از علی صفایی داور مسابقه دریافت کرد تا از زمین مسابقه اخراج شود.

نیمه دوم پرهیجان

نیمه دوم با تعویض‌های یحیی گل محمدی شکل و روی متفاوت داشت. اخراج نفتی‌ها در آخرین ثانیه‌های نیمه اول باعث شد تا پرسپولیس بی محاباتر حمله کند و بتواند گل نخست خود را با ارسال امید عالیشاه و ضربه محمد عمری به ثمر برساند.

فشار میزبان با هوادارانش افزایش پیدا کرد تا اینکه این تیم گل دوم را روی خطای پنالتی که انجام شد و ضربه گئورگی گولسیانی به ثمر رساند.

پرسپولیس برای زدن گل‌های بیشتر تلاش کرد اما این نفتی‌ها بودند که روی تک موقعیت مهم خود در نیمه دوم در آخرین لحظات بازی و سانتر از جناح راست و استفاده از شلوغی دروازه پرسپولیس به گل تساوی رسید. اشتباه بیرانوند در خروج از دروازه با اشتباهی دیگر از سوی دانیال اسماعیلی فر تکرار شد تا امتیازات این بازی تقسیم شود.

سرخپوشان با این تساوی ۱۷ امتیازی شدند تا همچون هفته گذشته فقط به یک امتیاز بسنده کنند.

نفت آبادان نیز با هفت امتیاز به رتبه یازدهم جدول صعود کرد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *