تخریب قفل؛ شگرد سارقان برای ۸۳ فقره سرقت

تخریب قفل؛ شگرد سارقان برای ۸۳ فقره سرقت

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار کارآگاه علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهر تهران خبر داد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: در پی وقوع سرقت‌های سریالی از اماکن خصوصی و وصول شکایت شکات به پلیس آگاهی، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان این اداره طی تحقیقاتی دریافتند که 3 تن از سارقان در 23 فقره سرقت دست داشته و در گام بعدی موفق شدند طی روش‌های میدانی و اطلاعاتی احدی از سارقان را دستگیر و به اداره هفدهم پلیس آگاهی انتقال دهند.

این مقام ارشد انتظامی ابراز داشت: متهم در بازجویی‌های اولیه منکر حقایق شد اما کارآگاهان تیزهوش پلیس آگاهی موفق شدند با فنون بازجویی هویت و مخفیگاه همدستان وی را شناسایی کنند.

رئیس پلیس آگاهی تهران در ادامه تصریح کرد: با توجه به ارزش بالای اموال مسروقه کارآگاهان طی اقدامات گسترده و کارآگاهی در نهایت موفق شدند 2 سارق دیگر این پرونده را در 2 عملیات هماهنگ و منسجم دستگیر و به اداره هفدهم انتقال داده و از مخفیگاه متهمان اموال مسروقه شامل لب تاپ، دستگاه 4PS، دوربین عکاسی و ساعت کشف و توقیف کنند.

وی عنوان کرد: متهمان پس از انتقال به اداره هفدهم پلیس آگاهی علیرغم انکار اولیه واقعیت، با انجام تحقیقات متعدد پلیسی و استفاده از شیوه و شگردهای نوین بازجویی ناگزیر به ارتکاب سرقت‌های متعدد منزل به روش‌های تخریب قفل و پنجره روی معترف شدند.

سردار ولی پور گودرزی با بیان اینکه متهمان علاوه بر 23 فقره سرقت قبلی به 60 فقره سرقت دیگر نیز معترف شدند ادامه داد: تاکنون 40 تن از مالباختگان شناسایی شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران خاطرنشان کرد: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، جهت کشف دیگر جرائم و شناسایی سایر شکات در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *