۱۱ کشور خارجی در جشنواره بین اللملی ویژه معلولان حضور دارند

۱۱ کشور خارجی در جشنواره بین اللملی ویژه معلولان حضور دارند

به گزارش خبرنگار آسیب‌های اجتماعی خبرگزاری فارس، جشنواره بین المللی همام ویژه افراد دارای معلولیت عصر امروز ۱۱ آبان ۱۴۰۲در تهران آغاز به کار کرد.

محمدرضا مشهدی دبیر جشنواره بین المللی همام در جمع خبرنگاران به جزئیات این جشنواره اشاره کرد و گفت: در این جشنواره ۱۱ کشور شامل صربستان، مجازستان، عمان، هند، قزاقزستان بنگلادش مالزی به آیت جشنواره آثار ارسال کرده‌اند.

وی افزود: امسال اولین دوره ای است که جشنواره همام به صورت بین المللی برگزار می شود.

دبیر جشنواره بین المللی همام ادامه داد: جشنواره همام پیشتر در سال های ۹۸، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲ برگزار شده است.

وی درباره آثار ارسال شده به جشنواره گفت: ۱۳۰۰ هنرمند آثار خود را در شورای انتخاب برگزیده و به هیات داوران ارجاع شده است.

در هیات داوران ۷۰۰ هنرمند در بخش رقابتی و غیررقابتی شرکت کرده اند‌.

وی تاکید کرد: وجه تمایز بخش رقابتی و غیررقابتی مطابق اعلام شورای عالی سیاست گذاری، مکتوب در فراخوان خلاقیت و نوآوری است.

مشهدی به استان‌های فعال در این جشنواره اشاره و عنوان کرد: بیشترین آثار مجاز استان های خراسان رضوی، کرمان، تهران و یزد و اصفهان است. ۲۷ استان در نمایشگاه بین المللی همام حضور دارند‌ اما از ۳۱ استان آثار مختلفی را دریافت کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره سال‌جاری ۳۵ برگزیده خواهیم داشت که اختتامیه آن ۱۸ آبان مرکز همایش های بین المللی برج میلاد است.

به گزارش فارس؛ جشنواره بین المللی همام ویژه هنرمندان جانباز سرافراز و معلولان عزیز در حوزه هنرهای تجسمی و موسیقی آغاز به کار کرده است و تا ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *