خزعلی: بازارچه‌های دائمی برای زنان سرپرست خانوار ایجاد می‌شود

خزعلی: بازارچه‌های دائمی برای زنان سرپرست خانوار ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، انیسه خزعلی شامگاه امروز در نشست با بانوان فرهیخته استان کردستان که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی برگزار شد، در بخش اولیه سخنان خود با گرامیداشت یاد شهدای غزه اظهار کرد: مردم غزه در جنگی نابرابر ایستاده‌اند و زنان و کودکان آنان به خون غلتیده‌اند اما اجازه نمی‌دهند سرزمین‌شان اشغال شود و در حال مقاومت هستند.

وی گفت: در کشتار مردم غزه صحنه‌هایی فجیع می‌بینم که آمریکا بی‌باکانه مردم مظلوم را به خون می‌کشد و با وقاحت و بی‌شرمی اخطار بمباران بیمارستان می‌هد.

خزعلی خاطرنشان کرد: چرا مأموران حافظ صلح در چنین شرایطی اقدام عملی انجام نمی‌دهند و اجازه می‌دهند برق و آب و اینترنت مردم قطع شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تأکید کرد: اینجاست اعتبار سازمان ملل مشخص می‌شود چراکه دفاعی از ملل ندارد.

وی با اشاره به اینکه همه ما باید در دفاع از حق مظلوم بایستم، خاطرنشان کرد: زیاده‌خواهی‌های صهیونیست و آمریکا پایان ندارد و به فلسطین ختم نمی‌شود.

خزعلی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اجرای مصوبات دور اول سفر در این استان باعث امید شده و حیات درخشان کردستان را نوید می‌دهد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم که به منظور پشتیبانی از بانوان نخبه و بانوان که در صنایع دستی و دیگر حوزه‌های تسهیل‌گری کنیم،گفت: برخی از مصوبات دیگر که یکی از نیازهای اصلی استان کردستان نیز هست، موضوع فروش محصولات بانوان سرپرست خانواده است.

خزعلی با تاکید بر اینکه با فراهم کردن شرایط مناسب، زمینه فروش و حتی صادرات را فراهم خواهیم کرد، گفت: این مهم باعث می‌شود که بانوان امنیت شغلی داشته باشند.

وی گفت: یکی از کارهایی که در دست اقدام است ایجاد بازارچه‌های فصلی و دائمی و نمایشگاه‌های بین‌المللی است که در کردستان نیز انجام شده است و اعتبار مصوب نیز داشت اما در کش و قوس ادارات داخل استان بازماند.

خزعلی با اشاره به اینکه یکی از کارهایی که وظایف دولت بود و به سرعت عملیاتی شد، ایجاد پست مشاوران بانوان بود، افزود: امیدواریم با عملکرد بانوان این را مهم توسعه دهیم و شاهد به کارگیری بانوان باشیم.

خزعلی خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی ورزشی بانوان در همه سفرها به صورت ویژه دیده می‌شود و اعتبار خوبی نیز مصوب می‌شود اما در برخی موارد جذب آن با مشکل روبه‌رو است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد:در ورزشگاه‌های ویژه بانوان نیز با ورود ورزش و جوانان اعتبارهای به خصوصی در نظر گرفته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه پست‌ها و ارزشیابی خانم‌ها در ایام مرخصی زایمان باید حفظ شود، افزود: این اقدامات حرکتی برای حفظ و تربیت نسل آینده است و این کار کمتر از کار بانوان در ادارات نیست.

خزعلی در ادامه همچنین بر لزوم ایجاد مهد کودک در ادارات تاکید کرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از ایجاد اشتغال ۴ هزار و ۸۰۰ بانوی سرپرست خانوار در راستای طرح اشتغال خانواده‌محور برای بانوان کارآفرین که از سال ۱۴۰۰ آغاز شد، خبر داد.

خزعلی با اشاره به اینکه پایداری شغل برای زنان سرپرست خانوار در قالب کسب و کار‌های خانواده محور صورت گرفت گفت: مشاغلی که کارآفرینان فراهم کرده‌اند تا چهار سال ادامه پیدا خواهد کرد و از مواد اولیه تا فروش تولیدات را بر عهده می‌گیرند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با تاکید بر صادرات تولیدات تعاونی‌های زنان گفت: با حمایت وزارت اقتصاد و صمت این موضوع را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع و ارزش خانواده باید در دستور کار جهانی قرار گیرد، گفت: خانواده برای حفظ هویت باید مداوم آموزش ببینید و به روز شود که مادران محور و مدیر این حرکت هستند.

پایان پیام ۲۳۳۰/۷۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *