«۱۳ آبان» یادآور حرکت خروشان جوانان انقلابی برای مبارزه با استکبار است

«۱۳ آبان» یادآور حرکت خروشان جوانان انقلابی برای مبارزه با استکبار است

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،
کانون تربیت اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت یوم‌الله سیزده آبان اعلام کرد: یوم الله سیزده آبان سندی پرافتخار و ماندگار از استکبار ستیزی نسلی بالنده است که ایثار وفداکاری، استقامت و پایداری در راه ارزش‌های دینی و اسلامی را از فقیه، حکیم و مجاهد روشن ضمیر انقلاب فراگرفت و شرنگ ناکامی را در کام مستکبران چشانده، آتش بر خرمن لانه شوم دشمن رستگاری بشر نشانده است.

رخدادها و حوادث تأثیرگذار آن در سه مقطع خاص، بیانگر وجوه متنوع و متمایزی از تاریخ ضدآمریکایی و استکبار ستیزی ملت ایران بوده و نشان دهنده اهمیت راهبردی و تاریخ ساز این مصاف بزرگ است و اکنون با گذشت بیش از چهل سال همچنان نماد و سرمشقی ارزشمند برای امت اسلام به‌ویژه جوانان و نوجوانان است.

این بیانیه می‌افزاید: یوم‌الله ۱۳ آبان عرصه نمایش ایستادگی، مقاومت و استکبار ستیزی ملت ایران و میدان رسوایی و استیصال رژیم تروریستی آمریکاست و روزی است که باطن مداخله‌گر و جاسوس مسلک شیطان بزرگ برملا شد و دانشجویان پیرو خط امام(ره)، آخرین لانه فساد و جاسوسی آمریکا را در ایران به تسخیر درآوردند که امام‌ راحل آن را انقلاب دوم و حتی مهم‌تر و بزرگتر از انقلاب اول خواندند.

۱۳ آبان یوم‌الله است تا به همه ملت‌های آزادی‌بخش جهان نشان دهد، هر چقدر هم که هیمنه استکبار جهانی بزرگ باشد، می‌توان با وحدت و ایمان به خدای بزرگ و اتکاء به ملت‌ها و مقاومت در برابر خواسته‌های نامشروع ایستادگی کرد و نمونه بارز آن حماسه «طوفان الاقصی» است که تاریخ معاصر را متحول ساخت و پیام آن در حال در نوردیدن اعماق زمین و زمان است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اینک طنین این بیزاری به پویشی جهانی مبدل گردیده که ۱۳ آبان امسال را متمایز ساخته است. اگر امروز در اقصی نقاط جهان، فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ برصهیونیزم بین‌الملل» سرمی دهند. این همان رمز افول امپراطور رسانه‌ای سست بنیان است که جوانان فلسطینی در میدان عمل نمونه‌ای از آن را در حماسه ماندگار طوفان الاقصی به همگان ثابت کردند.

۱۳ آبان در تاریخ این مرز و بوم، یادآور حرکت خروشان جوانان متعهد، انقلابی و آگاهی است که در کنار تحصیل علم به روشنگری و مبارزه با استبداد و استکبار پرداختند و به آیندگان نشان دادند تاریخ را اتفاقات نمی‌سازد، بلکه تاریخ یک ملت حاصل از خودگذشتگی‌های انسان‌های با اراده‌ای است که جان و مال خود را فدای آرمان و اهداف مقدس‌شان می‌کنند.

حضور شوم استکبار در ایران عزیز مملو از خیانت به منافع ملی این سرزمین بوده و ملت ما این خیانت‌ها و تحقیرها را هرگز از یاد نخواهد برد.

امسال در حالی به برگزاری مراسم «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نزدیک می‌شویم که دولت آمریکا، با تمام وجود در مقابل چشم میلیاردها انسان، سردمدار نسل کشی بی‌سابقه در فلسطین و غزه خونین قرار گرفته است. هزاران مادر وکودک بی‌گناه را به خاک و خون کشیده است.

نسل‌کشی، ترور، تهدید، تهاجم فرهنگی، ارعاب، توطئه، کودتا، اختلاف‌افکنی داخلی، جنگ مستقیم و غیرمستقیم نظامی، تحریم اقتصادی فهرست کوتاهی از جنایات بلند استکبار به سرکردگی آمریکا در منطقه ما و جهان است که به دنیا اثبات می‌کند شعارهای دموکراسی و حقوق بشر نه تنها در دفاع از بشریت نیست بلکه محملی برای سرپوش گذاشتن به جنایات بیشمار آنها و استثمار ملل مظلوم جهان است. امروز ضرورت آیه شریفه«إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَینَ أَخَوَیکُمْ وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ» برای ایستادگی در برابر استکبار جهانی بیش از پیش احساس می‌شود چراکه استکبار به‌عنوان آخرین حربه به دنبال ایجاد تفرقه در میان وحدت مسلمانان و بی‌تفاوت نگه داشتن آنها در همه نقاط جهان است.

کانون تربیت اسلامی، ضمن پاسداشت یوم الله سیزده آبان و گرامیداشت یاد حضرت امام خمینی رحمت الله علیه و همه شهیدان انقلاب اسلامی و شهدای عزیز و مظلوم غزه و تجدید میثاق با رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای اعلام می دارد؛ که ایستادگی و استقامت در مقابل استکبار، اصل مهم و اساسی انقلاب و مقاومت است و امت اسلام لحظه‌ای از ستیز با استکبار عقب نخواهد نشست و استکبار جهانی را به انزوا خواهدکشاند که: «ان الباطل کان زهوقا» به فضل الهی ملت عظیم‌الشأن ایران قوی، مستقل و سربلند با حضور پرشور، انقلابی، دشمن شکن و الهام‌بخش در راهپیمایی سراسری گرامیداشت این یوم الله بزرگ، شکست فتنه آمریکایی صهیونیستی جنایات اخیر در غزه را اعلام و حمایت قاطع خود را از مقاومت، ایستادگی و استکبارستیزی محور مقاومت بار دیگر به رخ جهانیان به ویژه حاکمان پلید و بی خرد کاخ سفید خواهند کشید. (نصرمن الله و فتح قریب)

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *