پژوهشکده سرطان معتمد در جایگاه نخست حوزه سرطان در کشور

پژوهشکده سرطان معتمد در جایگاه نخست حوزه سرطان در کشور

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، مراکزی از قبیل دانشگاه علوم پزشکی کشور همچون مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی تهران با فاصله زیاد از مرکز تحقیقات سرطان پستان پژوهشکده سرطان معتمد در جایگاه بعدی قرار گرفته‌اند.
این پژوهشکده همچنین در بین کل مراکز تحقیقات بالینی با ردیف مستقل بودجه و سابقه بیش از ١٠ سال فارغ از موضوع فعالیت رتبه دوم را به خود اختصاص داده و ١٩٠ مرکز بالینی دیگر بعد از مرکز تحقیقات سرطان این پژوهشکده جای گرفته‌اند. همچنین در کل ٨٣٣ مرکز تحقیقات خصوصی و دولتی ذیل حوزه وزارت بهداشت، مرکز تحقیقات سرطان پستان پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی جزء ١٠ مرکز برتر ارزیابی شده است ضمن آنکه رتبه اول و دوم در انجام پایان‌نامه‌های بین رشته‌ای و ثبت اختراع را به خود اختصاص داده است.
شاخص‌های متنوع و متعددی نظیر «اثر بخشی، ثبت اختراع، پایان‌نامه‌های بین رشته‌ای، شاخص H پنج ساله، کل اسناد ۵ ساله، مقاله با همکاری بین‌المللی، مقاله منتشر شده در %٢۵ برتر مجالت و برونداد پژوهشی» از جمله موارد ارزیابی مراکز پژوهشی حوزه سرطان بوده است، متأسفانه وزارت بهداشت برخی از دستاورد‌های پژوهشکده در حوزه‌های جذب بودجه و توسعه محصوالت فناورانه را مورد پذیرش قرار نداده که در غیر این صورت امتیاز متعلق به پژوهشکده به مراتب بیشتر نیز می‌گردید.
دلیل عمده درخشش پژوهشکده معتمد در کسب این جایگاه ممتاز، جذب نخبگان جهادگر و تلاش کم نظیر‌ایشان در تولید دانش و توسعه فناوری و نوآوری بوده است که اهمیت توجه به نخبگان جوان و جذب بیش از پیش این عزیزان را هویدا می‌سازد.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *