شهرآورد حساس اردکانی‌ها / پیکان در اندیشه انتقام

به گزارش خبرگزاری مهر، هفته هفتم دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران روز چهارشنبه هجدهم بهمن با هفت دیدار در شهرهای اردکان، تهران (دو مسابقه)، اصفهان، گرگان، سیرجان و رفسنجان پیگیری می‌شود.

تیم فولاد سیرجان ایرانیان که با ۱۶ برد و ۴۶ امتیاز صدرنشین جدول است، در سالن گهر روش سیرجان میزبان طبیعت خواهد بود. حضور فولادی‌ها در صدر جدول برای چهار هفته آینده تضمین شده است اما اولویت نخست این تیم جبران شکست سه بر دو دور رفت مقابل طبیعت است.

طبیعت با باخت خانگی در هفته نوزدهم و با احتساب ۱۱ برد و ۳۲ امتیاز در حال حاضر در جایگاه پنجم جدول قرار دارد و با توجه به نزدیکی امتیازات این تیم با تیم‌های پیکان، ایفاسرام و شهرداری ارومیه، نماینده اسلامشهر باید با دقت تمام در حفظ جایگاه خود در جمع هشت تیم برتر رقابت‌ها کوشا باشد.

شهداب یزد این هفته، میهمان پیکان تهران در سالن فدراسیون والیبال است. شهداب با ۱۲ برد و ۳۷ امتیاز تا به اینجا در جایگاه دوم جدول قرار دارد. با توجه به امتیاز برابر این تیم با گیتی پسند، درصورت واگذاری نتیجه مسابقه مقابل پیکان احتمال از دست دادن جایگاه دوم خود را دارد. از طرفی پیکان تهران با ۱۱ برد و ۳۳ امتیاز اکنون در جایگاه چهارم قرار دارد و واگذاری این بازی می‌تواند این تیم را تا دو پله نزول دهد.

دیدار رفت دو تیم پنجم آذرماه در یزد سه بر یک به پایان رسید و شاگردان پیمان اکبری در اندیشه جبران این نتیجه با استفاده از امتیازی میزبانی هستند.

ایفاسرام و چادرملو در این هفته شهرآورد اردکان را رقم می‌زنند و در سالن شهید آیت‌الله خاتمی به مصاف یکدیگر می‌روند. ایفاسرام با ۱۱ برد و ۳۲ امتیاز و چادرملو با ۹ برد و ۲۸ امتیاز در جایگاه‌های ششم و دهم جدول قرار دارند و این رقابت هم از حساسیت ویژه خود برخوردار است. دیدار رفت دو تیم نیز سه بر صفر به سود ایفاسرام به پایان رسید.

شهرداری ارومیه که با حضور عبدالرضا علیزاده جان دوباره گرفته و با پنج برد پیاپی در دور برگشت در جایگاه هفتم جدول قرارد داد، این هفته میهمان سایپا تهران است که در فصل جاری تنها یک برد داشته است. این بازی در سرنوشت سایپا تأثیری ندارد، اما می‌تواند به حضور ارومیه در میان هشت تیم برتر ثبات بخشد.

نماینده ارومیه با ۱۰ برد و ۲۷ امتیاز در رتبه هفتم است و سایپا نیز با یک برد و ۶ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد. مسابقه رفت دو تیم سه بر دو به سود ارومیه به پایان رسید و نارنجی‌پوشان برای دومین برد خود در این فصل تلاش خواهند کرد که کار بسیار سختی خواهد بود.

دیدار دیگر هفته بیستم لیگ برتر مردان به رقابت پاس گرگان و هورسان رامسر به میزبانی شاگردان عیسی سنگدوینی اختصاص دارد. هر یک از این دو تیم با ۱۰ برد و ۲۶ امتیاز در جایگاه‌های هشتم و نهم جدول قرار دارند و برنده این مسابقه جایگاه بهتر جدول را از آن خود خواهد کرد.

رقابت والیبال نمایندگان دو استان گلستان و مازندران همیشه جذابیت‌های خاص خود را دارد و دیدار رفت دو تیم نیز سه بر صفر به سود هورسان به پایان رسید و پاس این هفته در بازی خانگی به دنبال انتقام و کسب یازدهمین برد خود است.

مس رفسنجان با ۸ برد و ۲۵ امتیاز (جایگاه یازدهم) هم میزبان شهرداری گنبد با ۶ برد و ۲۱ امتیاز (جایگاه سیزدهم) است. این رقابت دو تیم پایین جدول است و هر دو تیم باید برای بقا در لیگ برتر مبارزه کنند. گفتنی است که چهار تیم پایان جدول به مسابقات پلی‌اوت برای تعیین دو تیم سقوط کننده به دسته یک مردان سال ۱۴۰۳ می‌روند. دیدار رفت دو تیم در گنبد سه بر یک به سود مس شد و شاگردان محمد محمدکاظم این هفته این فرصت را دارند که با استفاده از امتیاز میزبانی دومین برد خود مقابل شهرداری گنبد را ثبت کنند.

گیتی پسند اصفهان، که در فصل جاری عملکرد قابل توجهی داشته است با ۱۲ برد و ۳۶ امتیاز، در جایگاه سوم جدول است و این هفته میزبان نیان الکترونیک در سالن شهید میثمی است. گیتی پسند در صورت کسب سه امتیاز از این رقابت و شکست شهداب در تهران می‌تواند در جایگاه دوم جدول قرار گیرد و نیان الکترونیک هم برای تثبیت حضور خود در لیگ برتر محکوم به شکست حریف است. نماینده اصفهان در دور رفت در مشهد سه بر دو نیان را شکست داد و این هفته بدنبال دبل شکست این تیم با استفاده از امتیاز میزبانی است.

برنامه کامل دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر مردان به شرح زیر است:

پیکان تهران – شهداب یزد، سالن فدراسیون، ساعت ۱۵

چادرملو اردکان – ایفاسرام اردکان، سالن آیت الله خاتمی

گیتی پسند اصفهان – نیان الکترونیک مشهد، سالن مخابرات

پاس گرگان – هورسان رامسر، سالن امام خمینی (ره)

فولاد سیرجان ایرانیان – طبیعت، سالن ورزشی گهر روش

مس رفسنجان – شهرداری گنبد کاووس، سالن ۹ دی

سایپا تهران – شهرداری ارومیه، سالن فدراسیون

سایر دیدارها به صورت همزمان ساعت ۱۶ برگزار می‌شود.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *