کوتاه از مناطق پایتخت| از ویدئو مپینگ پدافند غیرعامل تا آغاز مسابقات نشاط سالمندی

کوتاه از مناطق پایتخت| از ویدئو مپینگ پدافند غیرعامل تا آغاز مسابقات نشاط سالمندی

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس‌، گزیده ای از اتفاقاتی که در روز دوشنبه ۸ آبان ماه ۱۴۰۲ در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران رخ داده است را مرور می‌کنیم.

*نمایش ویدئو مپینگ پدافند غیرعامل روی برج آزادی

نمایش ویدئو مپینگ پدافند غیر عامل بر روی برج آزادی با مضامینی شامل؛ اسلایدهای آموزش های کاربردی مدیریت بحران در برنامه شهر آماده، حضور مشارکت نیروهای مردمی دوام در مدیریت شهری و نقش زنان در مدیریت بحران شهری به نمایش عموم در آمد.

سیدمحمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه ۹ بیان کرد: در این ویدئومپینگ تصاویر متعدد از عملکرد تیم های بحران در حوادث غیر مترقبه نیز به نمایش در آمده و تجهیزات ضروری شامل کمکهای اولیه، کوله بحران، چادرهای اسکان، عملیات جستجو و مداوای مصدومین بر روی برج آزادی نمایش داده شد.

* احداث باغ گیاه‌شناسی بوستان نارنج در منطقه ۱۴

شهردار منطقه ۱۴ از احداث باغ گیاه‌شناسی در بوستان نارنج این منطقه خبر داد.

* انجام غربالگری و معاینه رایگان پیشگیری از سرطان در منطقه ۲۲

همزمان با پنجمین پویش سراسری سرطان، شهرداری منطقه ۲۲ میزبان تیم تخصصی پژوهشکده سرطان معتمد جهت غربالگری و معاینه شهروندان به صورت رایگان شد.

*بهبود منظر شهری بلوار ایثارگران

احداث فضای سبز بلوار ایثارگران با شیوه زری‌اسکیپ اجرا شد که در این طرح ضمن صرفه جویی در مصرف آب، و همچنین هزینه نگهداری ،چشم انداز طبیعی و منظره بسیار جذاب و زیبایی برای محیط پیرامون ایجاد شد.

علی اصغر طاهری معاون شهردار منطقه ۲ در این خصوص گفت: با این اقدام ۹۰۰متر مربع فضای سبز شهری منطقه توسعه یافت و در راستای احداث فضای سبز بلوار ایثارگران شمالی اقداماتی از جمله اجرای خاک ریزی زراعی ، کاشت ۲۲۰ اصله درخت، کاشت ۱۱۵ اصله درختچه توسط فضای سبز منطقه ۲ انجام شده است.

*مسابقات نشاط سالمندی در منطقه ۲۲ آغاز شد

برنامه‌های نشاط سالمندی در قالب فعالیت‌های گروهی با انجام برنامه های متنوع تلاش می کند زمینه حضور بیشتر سالمندان در جامعه و شکل‌ دادن به تعاملات اجتماعی و در نتیجه کاهش انزوا و افسردگی در سالمندان را محقق کند.

حامد خداوردی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۲ در این رابطه گفت:در رویداد نشاط سالمندی هفت بازی با هدف بهبود مهارت‌های تعادل و حرکتی، مهارت‌های روزمره زندگی، بهبود تمیز دیداری و شنیداری، تقویت کارکردهای شناختی مختلف همچون توجه، تمرکز، حل مساله طراحی و مورد توجه قرار گرفته است.

سلیمه رودکی معاون اجتماعی شهردار منطقه یک نیز گفت: مرحله مقدماتی دور چهارم مسابقات نشاط سالمندی با عنوان «گنجینه‌های پویای شهر» با حضور ۳۰ تیم از اعضای کانون سالمندان محلات منطقه یک در بوستان مهرگان شهرک نفت برگزار شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *