والیبال ۲۰۲۴؛ از لیگ ملت‌ها تا المپیک پاریس در مرداد

به گزارش خبرگزاری مهر، کنفدراسیون والیبال آسیا محدوده زمانی مسابقات سال ۲۰۲۴ را اعلام کرد که مسابقات قهرمانی باشگاه‌های مردان و زنان آسیا به عنوان نخستین تورنمنت سال جدید میلادی باید تا ۱۶ اردیبهشت سال ۱۴۰۳ برگزار شود.

در این برنامه برای ماه‌های ژوئن و جولای ۲۰۲۴ (۱۲ خرداد تا ۱۰ مرداد ۱۴۰۳) چهار تورنمنت درنظر گرفته شده است که شامل پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر و دختر آسیا و بیست‌ودومین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در دو گروه مردان و زنان است.

مسابقات والیبال چلنج کاپ آسیا در دو گروه مردان و زنان نیز از اواخر می تا پایان هفته نخست ژوئن برگزار می‌شود که محدوده زمانی اول تا ۱۸ خرداد سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

همچنین پنجمین دوره مسابقات والیبال ساحلی زیر ۱۹ سال آسیا قرار است در دوره زمانی ماه‌های می و ژوئن (۱۲ اردیبهشت تا ۱۷ تیرماه سال ۱۴۰۳) برگزار شود.

مهمترین رویداد والیبالی سال ۲۰۲۴ مسابقات والیبال بازی‌های المپیک پاریس است که بر اساس اعلام فدراسیون جهانی از تاریخ ۵ تا ۲۱ مرداد سال آینده برگزار خواهد شد.

همچنین لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ از روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت با مسابقات هفته نخست گروه زنان آغاز خواهد بود و مرحله مقدماتی این رقابت‌ها روز یکشنبه سوم تیر با برگزاری دیدارهای هفته پایانی گروه مردان به اتمام می‌رسد.

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی والیبال، زمان برگزاری مرحله نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ در گروه زنان از ۳۱ خرداد تا سوم تیرماه است و مرحله نهایی گروه مردان نیز در دوره زمانی هفتم تا دهم تیرماه سال آینده پیگیری خواهد شد.

مسابقات والیبال چلنجرکاپ فدراسیون جهانی نیز در سال ۲۰۲۴ از چهارم تا هفتم جولای (۱۴ تا ۱۷ تیرماه) برگزار خواهد شد.

بر اساس این برنامه‌ها، دومین مرحله مسابقات والیبال ساحلی انتخابی المپیک در قاره آسیا تا ۲۴ خرداد و سومین و آخرین مرحله این مسابقات نیز تا چهارم تیرماه برگزار می‌شود.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *