حکم تعیین حریم تهران و اسلامشهر متوقف شد

حکم تعیین حریم تهران و اسلامشهر متوقف شد

به گزارش فارس، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با دادستان در خصوص صدور حکم تعیین حریم اسلامشهر و تهران صحبت کردیم، گفت: دادستانی نیز نامه‌ای در این خصوص ارسال کرد تا حکم متوقف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه مسئله حریم باید به طور کلی تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: ما به دنبال رفع شدن کل این ماجرا هستیم؛ اما بر اساس پیگیری‌هایی که انجام دادیم، این حکم فعلاً متوقف شده است.

همچنین پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در این خصوص، گفت: رئیس شورا نامه‌ای را به دستگاه قضایی ارسال کرد و موضوع را متذکر شد؛ چراکه مسئله حریم تهران و اسلامشهر تخصصی و فنی است و سالهاست که مجلس و دولت بر آن تمرکز کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرهای اطراف به تدریج به وجود آمدند عملاً در دایره حریم تهران شکل گرفته‌اند؛ این شهرها نیز حقوق حریم را دارند و برخی معتقدند باید حریم مشترک ایجاد کرد؛ اما امروز نمی‌شود این اقدام را انجام داد چراکه هنوز تعریف روشنی از حریم مشترک نداریم و ابهامات و شبهاتی در رابطه با آن وجود دارد.

سروری با تأکید بر اینکه آنچه روشن است، این است که نمی‌توان با یک حکم قضایی این موضوع را تعیین تکلیف کرد، یادآور شد: با توجه به این قاعده که سه برابر وسعت یک شهر، حریم آن است، وقتی این حکم صادر می‌شود عملاً اسلامشهر وارد حریم تهران خواهد شد و ما باید در این شرایط چه کار کنیم؟ آیا در این شرایط باید اسلامشهر در تهران ساخت و ساز انجام دهد؟ و یا اینکه چه اتفاقی برای حریم تهران خواهد افتاد؟

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این مشکلات وجود داشته که تاکنون مسئله حریم در پایتخت به نتیجه نرسیده است و امروز هم با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه حریم تهران معضل اساسی دارد، خاطرنشان کرد: کلانشهرهای دیگر نیز با موضوع حریم درگیر هستند و باید در یک فرایند تخصصی و فنی مورد کارشناسی قرار بگیرد و نمی‌توان با یک حکم قضایی، مسئله را رفع کرد؛ بلکه این نوع از اقدامات، موضوع را پیچیده‌تر می‌کند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *