ارسال ۱۱ تریلی حامل کمک‌های مردمی‌ برای کمک به زلزله‌ زدگان افغانستان

ارسال ۱۱ تریلی حامل کمک‌های مردمی‌ برای کمک به زلزله‌ زدگان افغانستان

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، محسن ذاکریان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی با اشاره به وقوع زلزله افغانستان، گفت: ۱۱ تریلی حامل کمک‌های مردمی‌به زلزله‌زدگان افغانستان روز دوشنبه از طریق مرز دوغارون در شرق خراسان رضوی به این کشور ارسال شد.

وی افزود: این ششمین محموله ارسال شده از کمک‌های مردم ایران است که بین زلزله‌زدگان منطقه "زنده جان" در ولایت هرات افغانستان ارسال می‌شود.

ذاکریان ادامه داد: اقلام اهدایی شامل مواد غذایی، روغن، برنج، کنسرو، پتو، مواد شوینده، فرش و اقلام بهداشتی است که در مجموع افزون بر ۲۵۰ تُن وزن و بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال ارزش دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی، با اشاره به ارسال محموله زیستی در روزهای قبل، گفت: در پنج مرحله قبلی افزون بر ۷۶۰ تُن انواع کالاهای اهدایی به ارزش ۴۵۰ میلیارد ریال، توسط ۲۹ دستگاه تریلی از کشورمان برای مردم زلزله‌زده افغانستان ارسال شده بود.

روز شنبه، ۱۵ مهرماه امسال، چند زلزله، که بزرگ‌ترین آن ۶.۵ ریشتر قدرت داشت، مناطق «قره‌باغ، زنده جان و تیرپل» در شمال ولایت هرات افغانستان را لرزاند که جان بیش از ۲ هزار نفر را گرفت و خرابی‌های بسیاری در این منطقه به بار آورد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *