برنامه کمیته امداد برای کمک به بیماران صعب‌العلاج

برنامه کمیته امداد برای کمک به بیماران صعب‌العلاج

سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس درباره تعداد بیماران صعب‌العلاج تحت حمایت این نهاد گفت: تهران در مجموع ۲هزار و ۳۵۹ بیمار خاص و صعب العلاج تحت پوشش کمیته دارد که از این تعداد، ۳۸۳ نفر بیمار خاص و مابقی صعب العلاج هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به کمک‌های کمیته امداد به بیماران صعب العلاج، گفت: در۶ ماه نخست سال جاری، ۴میلیارد و۵۶۲میلیون تومان برای هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب العلاج پرداخت شده است.
پرپنچی عنوان کرد: تمامی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران دارای بیمه درمانی پایه هستند و بیماران خاص و صعب العلاج علاوه بر این، برای بهره‌مندی از خدمات صندوق بیماران خاص و صعب العلاج به این صندوق معرفی می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به خدمات این نهاد مردمی به بیماران صعب العلاج، خاطرنشان کرد: با مساعدت‌های کمیته امداد هزینه‌های خدمات بستری، دارویی، کلینیکی و…. پرداخت و تجهیزات درمانی مانند دستگاه اکسیژن ساز، ویلچر، تشک مواج و… متناسب با نیاز مددجویان بیمار تهیه و در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: هزینه خودپرداخت بیماران خاص و صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد تا ۱۰۰ درصد پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین از پرداخت وام کارگشایی به بیماران صعب العلاج خبر داد و گفت: این گروه از مزایای وام کارگشایی امداد تا سقف ۵۰میلیون تومان برابر ضوابط بهره‌مند می‌شوند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *