علت وقوع تصادفات جاده‌ای چیست؟

علت وقوع تصادفات جاده‌ای چیست؟

سرهنگ ابراهیم ارزانی سرپرست پلیس راه پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به موضوع تصادفات جاده‌ای اشاره و اظهار داشت: عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی علت وقوع بیش از ۸۲ درصد از تصادفات رانندگی است.

سرپرست پلیس راه فاتب تصریح کرد: عدم توجه کافی به جلو در هنگام رانندگی که معمولاً در پی صحبت و استفاده از تلفن همراه صورت می‌گیرد؛ همچنین استعمال دخانیات و خوردن و آشامیدن در حین رانندگی از جمله مواردی است که باعث حواس پرتی راننده و در نهایت بروز تصادف می‌شود.

وی گفت: سرعت و سبقت غیرمجاز ناشی از عجله و شتاب نیز از جمله مواردی است که منجر به وقوع تصادفات خونین در جاده‌ها شده و خانواده‌هایی را سوگوار و عده‌ای را مصدوم و معلول ساخته است.

سرهنگ ارزانی به رانندگی با حالت خستگی و خواب‌آلودگی اشاره و تصریح کرد: متاسفانه برخی رانندگان فقط به زود رسیدن بدون توقف و استراحت فکر کرده و حتی از خواب خود می زنند غافل از اینکه در جاده به خصوص مسیرهای یکنواخت، چشم‌ها خسته شده و بعد از طی مسیر طولانی دچار خواب آلودگی شده و این امر می تواند حوادث جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

وی رانندگان را به ۱۵ دقیقه استراحت بعد از هر ۲ ساعت رانندگی توصیه کرد و گفت: با توجه به آغاز فصل بارش از رانندگان عزیز تقاضا دارم که در هنگام بارندگی از سرعت و عجله و شتاب پرهیز کرده و با توجه به لغزندگی معابر فاصله طولی خودروی خود با خودروی جلویی را افزایش داده تا خدای ناکرده تصادفی رخ ندهد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *