اختصاص سهمیه سالانه ۲۰۰ نفر امریه نظام وظیفه به شرکت‌های خلاق

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، محمد خاکساری در همین رابطه اظهار کرد: با پیگیری‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق به مدت دو سال و به تعداد ۲۰۰ نفر در سال موافقت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: سهمیه اختصاص یافته به شرکت‌های خلاق، جدا از سهمیه هزار و ۵۰۰ نفره اختصاص یافته به شرکتهای دانش بنیان است و با توجه به اهمیت شرکتهای صنایع خلاق در زیست بوم نوآوری کشور تلاش معاونت بر این است که سهمیه تخصیصی به صنایع خلاق در سال‌های آینده افزایش یابد. کما این که جلب موافقت ستاد کل نیروهای مسلح برای افزایش ظرفیت امریه شرکت‌های دانش بنیان هم همواره در دستور کار معاونت قرار داشته است.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری تصریح کرد: تسهیلات کارکنان وظیفه مأمور (امریه سربازی) در شرکت‌های دانش بنیان از تجربیات بسیار موفق در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نگهداشت نیروهای نخبه در کشور است به طوری که براساس بررسی صورت گرفته اکثریت قریب به اتفاق نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان که از این تسهیلات استفاده کرده بودند، در کشور ماندگار شده و کسب و کار دانش‌بنیان خود را ادامه داده‌اند. تجربه‌ای که بسیار امیدواریم در اکوسیستم صنایع خلاق هم تکرار شود.

خاکساری در پایان با اشاره به آغاز پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق خاطرنشان کرد: ثبت نام از متقاضیان امریه در شرکت‌های خلاق، طبق دستورالعمل ساماندهی کارکنان وظیفه و ضوابط پیش بینی شده ستاد کل نیروهای مسلح از طریق سامانه «فراخوان، ثبت نام و جذب کارکنان وظیفه» انجام می‌شود.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *