کیا رقیب ارزان قیمت تسلا را روانه خیابان کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، خودروی Kia EV۲ کراس اور برقی کوچک و ارزان قیمت است. این نخستین باری است که خودروی برقی کیا در محیط باز مشاهده شده هرچند عرضه آن در آمریکا تایید نشده است.

این خبر در حالی منتشر شده که احتمالا تسلا برنامه های خود را برای عرضه خودروی مدل ۲ با قیمت ۲۵ هزار دلار دربازار متوقف کرده است. طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک خودروی برقی مقرون‌به‌صرفه را به نفع اجرای برنامه های شرکت برای ساخت یک تاکسی رباتیک تمام خودران کنار گذاشته است.

هنوز قیمت رسمی خودرویKia EV۲ اعلام نشده اما نشریه الکتریک اعلام کرده احتمالا بهای خودرو ۲۰ میلیون ون یا معادل ۱۵ هزار دلار باشد. گزارش های دیگر حاکی از آن است که قیمت خودروی کره ای کمتر از ۳۰ هزار دلار خواهد بود که بسیار ارزان تر از متوسط قیمت یک خودروی برقی (۵۲ هزار دلار)در حال حاضر است.

بسیاری از تولیدکنندگان خودروهای برقی طی سال های مختلف قول داده بودند خودروهای برقی ارزان قیمت انبوه تولید کنند اما بسیاری از آنها فراتر از طرح اولیه نرفته اند. خودروسازان چینی چند وسیله نقلیه برقی بسیاری ارزان قیمت مانند Seagullمتعلق به BYD با قیمت ۱۱۵۰۰ دلار معرفی کرده اند، اما به دلیل تعرفه های وارداتی بالا هنوز به بازار آمریکا عرضه نشده اند.

فولکس واگن نیز قصد دارد به تدریج یک خودروی برقی ارزان قیمت ۲۶ هزار دلاری به نام ID.۲all معرفی کند. یک بخش شرکت فورد نیز هم اکنون مشغول تولید مجموعه ای از خودروهای برقی ارزان تر است.

کیا و شرکت هیواندای چند خودروی برقی ارزان قیمت با استفاده از پلتفرمE-GMP عرضه کرده اند از جمله هیوندای Ioniq۵ و کیاEV۶ خودروی کیا در بازار آمریکا عرضه شده و یک گزینه جایگزین وسایل نقلیه مدل ۳ و Y تسلا به حساب می آید.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *