رونمایی از هوش مصنوعی ایلان ماسک برای فهم جهان!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ماسک حدود یک سال پس از عرضه چت جی پی تی و توجه کسب و کارها و کاربران سراسر جهان به آن از فعالیت جدید خود رونمایی کرده است.

البته ماسک یکی از بنیانگذاران شرکت سازنده چت جی پی تی به نام «اوپن ای آی» در سال ۲۰۱۵ میلادی است اما در سال ۲۰۱۸ میلادی از سمت خوددر شرکت کناره گیری کرد.

او در پیامی در پلتفرم ایکس نوشت: از برخی جهات مهم مدل جدید xAI بهترین نمونه موجود داست. به محض آنکه نسخه بتای این سیستم عرضه شود، سیستم Gork آن برای تمام کاربران پرمیموم پلاس ایکس ( توئیتر سابق) نخسه بتای آن عرضه می‌شود.

ایکس که قبلاً به نام توئیتر شناخته می‌شد، دو طرح حق عضویت ارائه کرد که یکی از آنها پریمیموم پلاس نام دارد و کاربر ماهانه ۱۶ دلار می‌پردازد تا بدون تماشای تبلیغات از پلتفرم استفاده کند و حق عضویت سرویس دیگر ماهانه ۳ دلار است.

ماسک قبلاً اعلام کرده بود در سال جاری یک سرویس هوش مصنوعی حقیقت یاب راه اندازی می‌کند تا ماهیت جهان را دریابد و با هوش مصنوعی گوگل (بارد) و مایکروسافت (بینگ ای آی) رقابت کند.

محققان سازنده xAI که در ماه جولای راه اندازی شد، قبلاً در بخش دیپ مایند گوگل، ویندوز و دیگر شرکت‌های تحقیق هوش مصنوعی فعالیت کرده اند.

هرچند ایکس و xAI دو پلتفرم جداگانه هستند، شرکت‌ها با یکدیگر همکاری نزدیکی خواهند داشتند. همچنین xAI با تسلا و شرکت‌های دیگر نیز همکاری می‌کند.

لاری الیسون یکی از بنیانگذاران اورکل در سپتامبر اعلام کرد xAI قراردادی امضا کرده تا مدل هوش مصنوعی اش را براساس سرویس ابر آن آموزش دهد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *