توانایی عرضه محصولات ایرانی به کشورهای خارجی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور بازدید از تعدادی از پلتفرم‌های بومی به مشهد مقدس سفر کرد و در این سفر ابتدا از مجموعه ارائه دهنده «باد صبا» که یک اپلیکیشن پرطرفدار تقویم محسوب می‌شود بازدید کرد و در دیدار با متخصصان و مدیران این اپلیکیشن از برنامه‌های این پلتفرم داخلی آگاه شد و پیرامون موضوعات مختلف بحث و بررسی صورت گرفت.

سپس زارع پور با حضور در مجموعه «ویراستی» به عنوان یک پلتفرم متن محور داخلی، ضمن بازدیدی از بخش‌های مختلف این پلتفرم بومی، با متخصصان و مدیران آنها نشستی برگزار کرد و ضمن صحبت و بررسی موضوعات و مشکلات پیش رو در جریان برنامه‌های ویراستی برای آینده قرار گرفت.

وزیر ارتباطات در بازدید از مجموعه باد صبا با اشاره به ضرورت شکل گرفتن هویت پلتفرم‌های داخلی در عرصه بین‌الملل گفت: هم اکنون از تعدادی از سخت افزارهای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر استفاده می‌شود و این موضوع باید گسترش پیدا کند.

وی با اظهار خشنودی نسبت به توسعه پلتفرم‌های داخلی، افزود: امیدوارم این فضای ایجاد شده در ارائه محصولات خدمات فناوری پایه بیشتر شود و به عنوان وزیر ارتباطات از هر کمکی که از دستم بر بیاید دریغ نخواهم کرد و با افتخار به تبلیغ و ترویج استفاده از خدمات داخلی می‌پردازم.

زارع پور با اشاره به استفاده برخی اعضای دولت از سکوهای داخلی در سفرهای خارجی، تصریح کرد: این نشان از فراهم بودن زیرساخت ارتباطی و کیفیت بالای پلتفرم‌های داخلی دارد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در این وزارتخانه غیر از وظایف سازمانی، خود را وقف داخلی‌ها می‌کنیم، تصریح کرد: ما قابلیت عرضه محصولات ایرانی به کشورهای خارجی و صادرات آنها را داریم و باید این ویروس خود ناباوری که عده‌ای در آن می دمند را مهار کنیم و می‌توانیم به کمک جوانان ایرانی در دنیا بدرخشیم.

زارع پور وزیر ارتباطات در دیدار با متخصصان و مدیران پلتفرم بومی ویراستی که با استفاده از قابلیت این پلتفرم زنده به صورت تصویری منتشر شد نیز ضمن تشکر از فعالیت این مجموعه برای ارائه یک پلتفرم متن محور داخلی با اشاره به غفلت از ظرفیت‌های داخلی گفت: این ویروس خود ناباوری که از دهه‌های گذشته به بدنه کشور تزریق شده است و عده‌ای هم دائم در آن می دمند، باعث کاهش اعتماد و اطمینان مردم به محصولات داخلی می‌شود و همه باید با آن بجنگیم و واکسن ضد این ویروس را بزنیم چرا که ما توان رقابت در عرصه بین‌المللی را داریم.

وی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات در دو سال اخیر تمام ظرفیت‌های خود را برای توسعه پلتفرم‌های داخلی را پای کار آورده است تا مشکلی از بابت زیرساخت ارتباطی وجود نداشته باشند، اظهار کرد: البته نمی‌توان گفت که همه چیز صد درصد خوب است اما جهت‌گیری دولت و وزارت ارتباطات حمایت از پلتفرم‌های داخلی است و معتقدیم برای ارتباط با شهروندان خودمان باید از یک پلتفرم داخلی استفاده کنیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه افتخار داشتم از ماه‌های نخست راه اندازی ویراستی، در این پلتفرم داخلی حضور داشتم و اطرافیان و از اعضای هیأت دولت را برای حضور در این پلتفرم ترغیب کردم، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم حدود ۸۰ درصد از اعضا هیأت دولت هم اکنون در ویراستی حضور دارند تا ویراستی محل رفع مشکلات مردم باشد.

زارع پور با اشاره به اینکه تمام مدیران و معاونان وزارت ارتباطات برای پاسخگویی به مشکلات و مطالبات مردم و پیگیری آنها در ویراستی حضور دارند، گفت: خیلی‌ها پیام می‌دهند که چقدر خوب است که از این طریق می‌توانیم با اعضای دولت در تماس باشیم.

وی با تشکر از سازمان صدا و سیما در تغییر رویکرد این سازمان در استفاده و تبلیغ پلتفرم‌های داخلی افزود: امیدوارم در تهیه گزارش‌های تحلیلی فضای مجازی صداوسیما بیش از گذشته از محتوای پلتفرم‌های داخلی استفاده شود که البته این به شرطی است که ویراستی و سکوهای داخلی محل تضارب آرا و حضور اقشار مختلف باشد.

زارع پور وزیر ارتباطات از روند ساخت و تجهیز شعبه مشهد پارک فاوا بازدید کرد و برای رفع مشکلات و تسریع در امور دستوراتی را صادر کرد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *