رونمایی از خدمت پرداخت تسهیلات بانک ملت در دفاتر پیشخوان دولت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بانک ملت، دکتر سیداحسان خاندوزی در مراسم رونمایی از خدمت جدید بانک ملت با عنوان اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری از طریق ۷.۰۰۰ دفتر پیشخوان دولت که با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد و همچنین محمدجواد شریف زاده معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد برگزار شد، کارنامه بانک ملت را از لحاظ شاخص‌های کیفی اقتصادی درخشان و قابل دفاع عنوان کرد و با قدردانی از مدیران و مجموعه بانک ملت، اظهار کرد: بانک ملت به تنهایی بار بیش از یک پنجم شبکه بانکی را از لحاظ تسهیلات به دوش می‌کشد و کارنامه درخشانی دارد که نمود آن در بحث فناوری مشهود است و امیدوارم بتوانید سرآمدی خود را حفظ کنید.

وی اعطای تسهیلات تکلیفی به ویژه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری از سوی بانک ملت در ۷ ماه نخست سال را نشان دهنده جدیت بانک ملت در این حوزه دانست و با قدردانی از مدیران و کارکنان بانک ملت گفت: بانک ملت در اعطای تسهیلات تکلیفی عملکردی ۱۲۸ درصدی داشته است، که این عملکرد جای تقدیر دارد.

خاندوزی خاطرنشان کرد: مساله دیگر دسترسی طبقات ضعیف جامعه به تسهیلات خرد بانکی است که در این زمینه بانک ملت اقدامات خوبی انجام داده و خوب است که این اقدامات گسترش یابند تا بیشترین رضایتمندی بین مردم فراهم شود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: باید این اقدامات را به اقدامات چند سال اخیر بانک ملت اضافه کنیم، که انصافاً جزو بانک‌های با کمترین حاشیه است، امیدواریم که این استمرار مدیریت حرفه‌ای دقیق و کارآمد و پایبند به اصول توسعه ملی در بانک ملت، کمک کند تا بتوانیم شاهد کارنامه عملکردی بهتری نسبت به گذشته باشیم.

وی گفت: موضوع مولدسازی دارایی‌ها و خروج از برخی فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری که پیش‌تر انجام شده است، مساله دیگر است. بدهی‌های حوزه نفت و گاز، زنجیری بر پای بانک ملت بود که در این زمینه هماهنگی‌هایی شده است تا آرام آرام بخشی از این تنگناها به گشودگی تبدیل شوند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: باید از سرمایه‌گذاری‌های قدیم به سمت سرمایه‌گذاری‌های جدید حرکت کنیم و این باید سرعت بگیرد، حتی با لحاظ سقف رشد ترازنامه که بانک مرکزی در نظر گرفته است که در این خصوص می‌توانیم از ظرفیت‌هایی مانند استفاده از ظرفیت ضمانتنامه‌ها و … استفاده کنیم.

وی خطاب به مدیران بانک تاکید کرد: این موارد را می‌توانید به گوش تسهیلات‌گیرندگان حرفه‌ای و بزرگ در اقتصاد برای تأمین مالی تولید برسانید.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد ایران اگر می‌خواهد برای برون رفت از دام نرخ رشد اقتصادی پایین و سرمایه‌گذاری پایین که حتی در سال‌های گذشته منفی هم بوده عزم جدی نشان دهد، بدون سازماندهی تحول گرایانه در عرصه شبکه بانکی این اتفاق نخواهد افتاد چرا که شبکه بانکی رکن اصلی نظام تأمین مالی است.

وی افزود: برخی صاحبنظران البته به درستی مساله تمرکز بیش از اندازه تأمین مالی بر دوش شبکه بانکی را مطرح می‌کنند، اما ساختار نظام تولید و کسب و کار و نهادهای تأمین مالی ما در کشور بیش از همه ارکان متکی بر شبکه بانکی است و اگر بانک‌های ما بانک‌های ضعیفی باشند یا از رسالت تأمین مالی دور افتاده باشند، اهداف رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری دچار وقفه خواهد شد.

خاندوزی بیان کرد: یکی از نقاط انحرافی که در سال‌های گذشته در مسئله سرمایه‌گذاری کشور وجود داشت، ممنوع کردن هرگونه فعالیت سرمایه‌گذاری و مشارکتی توسط بانک‌های کشور بود؛ باور داریم باید از این افراط و تفریط به حد میانه بازگشت تا بانک‌ها بتوانند طبق روال گذشته اما هدف گذاری شده در راستای اهداف اقتصادی توسعه ملی گام بردارند.

رونمایی از خدمت پرداخت تسهیلات بانک ملت در دفاتر پیشخوان دولت

وی متذکر شد: این تغییر نگاهی است که ما در کشور به آن نیاز داریم و از ابتدای دولت سیزدهم تلاش داریم به آن برسیم؛ نخست اینکه بانک‌ها باید توانمند و قوی شوند و شاخص‌های آنها به نحوی قوی شوند که بانک مجموعه مستحکم و توانمندی شود تا مردم بتوانند به آن اتکا کنند. بنابراین تلاش شد تا بانک‌های دولتی از طریق افزایش سرمایه بانک‌ها، به این مهم دست یابند.

خاندوزی عنوان کرد: باید خود بانک‌ها را به عنوان ابزارهای تأمین مالی نسبت به سایر امور اولویت دهیم.

وزیر اقتصاد ادامه داد: با اقداماتی از جمله اینکه دولت از مالیات خود چشم‌پوشی کند، بانک‌ها از جمله بانک ملت می‌توانند از فرصت‌هایی مانند افزایش سرمایه استفاده کند و مشاهده کردیم که بانک ملت نیز ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داد و سرمایه خود را به ۷۰ هزار میلیارد تومان رساند

وزیر اقتصاد با طرح چند مطالبه از مجموعه شبکه بانکی کشور اعلام کرد: اگر دشمنان ملت نمی‌خواهند اقتصادمان قوی شود و دامنه تعاملات بین المللی وسعت یابد، حتماً مقابله با این تدبیر باید از اولویت‌های شبکه بانکی به ویژه بانک ملت باشد که البته شاهد اقدامات خوبی از این بانک در این زمینه هستیم.

وی افزود: توقعم تسریع این مسیر است که بانک ملت بتواند در عرصه بین‌المللی و در آن بخش‌هایی از اقتصاد جهان که آماده کار با صادرکنندگان و فعالان اقتصادی هستند، موفق عمل کند و نقش پررنگ‌تری داشته باشد که البته این تعاملات باید همسو با سیاست‌های کشور نیز باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان ضمن رونمایی از خدمت اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری از طریق دفاتر پیشخوان دولت اظهار امیدواری کرد با استفاده از این خدمت در زمان و انرژی آحاد مردم صرفه جویی شده و موجبات رضایتمندی آنها فراهم شود.

همچنین رضا دولت آبادی در این مراسم که با حضور محمد جواد شریف زاده معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و مدیران ارشد این بانک برگزار شد، ضمن ارائه گزارش عملکرد شش ماهه بانک ملت، با اشاره به برنامه‌های آتی بانک ملت از انتشار ۲۰۰ میلیون دلار اوراق مرابحه ارزی خبر داد و گفت: علاوه بر انتشار این اوراق، فروش ۸۰۰ میلیون دلار سهام بانک به صندوق توسعه ملی بابت شرکت ملی نفت نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل بانک گفت: تعیین تکلیف ۱۳۰ هزار میلیارد تومان مطالبات نفت به عنوان بزرگترین مطالبات تاریخ شبکه بانکی از جمله برنامه‌های بانک ملت تا پایان سال جاری است.

دولت آبادی از ایجاد شعبه بانک در کشور چین خبر داد و گفت: ایجاد بانک و شعبه بانک ملت در کشور چین در دستور کار هیأت اعزامی به چین قرار دارد.

وی افزود: افزایش سرمایه بانک ملت از ۳۰۰ هزار میلیارد به ۷۱۰ هزار میلیارد نیز به زودی اتفاق خواهد افتاد.

مدیرعامل بانک گفت: افزایش سرمایه بانک ملت از ۳۰۰ هزار میلیارد به ۷۱۰ هزار میلیارد نیز به زودی اتفاق خواهد افتاد.

رونمایی از خدمت پرداخت تسهیلات بانک ملت در دفاتر پیشخوان دولت

مدیرعامل بانک ملت، با اشاره به رونمایی از محصولات فناورانه بانک ملت گفت: طبق بررسی‌های کارشناسی، ۶۵ درصد مراجعه مردم به شعب برای ۴ عمل واریز، برداشت، پرداخت و صدور کارت است که با اجرای طرح‌های مختلف فناورانه از جمله ویدئو بانک، این میزان مراجعه کاهش خواهد یافت.

دولت آبادی همچنین گفت: در راستای سیاست‌های دولت و تأکیدات وزارت اقتصاد در راستای عدالت محوری در اعطای تسهیلات خرد، بانک ملت امکان دریافت غیرحضوری تسهیلات فرزندآوری و ازدواج را از طریق ۷.۰۰۰ دفتر پیشخوان در سراسر کشور فراهم کرده است و بر این اساس کلیه مراحل از افتتاح حساب تا دریافت تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.

شایان ذکر است، سامانه فرابانک، اعطای تسهیلات فرزندآوری و ازدواج از طریق دفاتر پیشخوان دولت، BNPL، صدور و دریافت چک دیجیتال، سفته الکترونیک، اکوسیستم بانکداری باز و چند محصول دیگر به ویترین خدمات بانک ملت افزوده شد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *