رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان با همتای قطری درباره اوضاع غزه

به گزارش مشرق، در ادامه رایزنی‌ها و تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در پی تحولات اخیر در فلسطین و در راستای توقف جنایات و نسل کشی صهیونیست‌ها در غزه، حسین امیرعبداللهیان امروز (جمعه) ۱۲ آبان ماه با «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر خارجه قطری تلفنی گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان امروز همچنین با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه نیز تلفنی درباره اوضاع فلسطین گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه شب گذشتت نیز با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حمای درباره آخرین وضعیت غزه تلفنی به گفت‌وگو پرداخت.

گفت‌وگوی تلفنی امروز امیرعبداللهیان با همتای قطری چند روز پس از ملاقات روز سه‌شنبه نهم آبان امیرعبداللهیان با همتای قطری صورت می‌گیرد. امیرعبداللهیان نهم آبان ماه و در دور دوم سفرهایش به منطقه درباره اوضاع غزه و دو هفته بعد از سفر قبلی‌اش به قطر به دوحه رفت و با امیر قطر، وزیر خارجه این کشور و اسماعیل هنیه رئیس دقتر سیاسی حماس دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزرای امور خارجه ایران و قطر در دیدار روز سه‌شنبه نهم آبان ماه اوضاع در منطقه در نتیجه تداوم بحران جاری در غزه را انفجارآمیز خوانده و بر ضرورت تداوم تلاش‌های مشترک به منظور توقف حملات نظامی وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه و پایان بخشیدن به جنایات جنگی صهیونیست‌ها و نیز شکستن محاصره ضدانسانی علیه غزه و ارسال فوری کمک‌های انساندوستانه تأکید کردند.

امیرعبداللهیان و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در تماس تلفنب امروز بر ضرورت توقف فوری جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و ارسال گسترده کمک‌های مستمر انسانی به مردم این منطقه تأکید کردند.

امیرعبداللهیان و همتای قطری هم یکشنبه شب هفتم آبان ماه نیز در گفت‌وگویی تلفنی درباره آخرین تحولات غزه رایزنی کرده و بر ضرورت توقف فوری تجاوزات رژیم صهیونیستی و ارسال کمک‌های مستمر و گسترده انسانی و همچنین بررسی برخی ابتکارات مطروحه بحث و تبادل نظر کرده بودند.

در تماس تلفنی امروز جمعه نیز برخی ابتکارات مطروحه مبنی بر احتمال برقراری آتش بس موقت و یا گسترش دامنه جنگ مورد بحث‌ و تبادل نظر بین نخست وزیر و وزیر خارجه قطر و امیرعبداللهیان قرار گرفت.

حسین امیرعبداللهیان از ابتدای تحولات اخیر در فلسطین با تعدادی از همتایان و مقامات تاثیرگذار تلفنی به گفت‌وگو پرداخت و سفری به چهار کشور منطقه شامل عراق، لبنان، سوریه و قطر داشت و بعد از آن هم به جده رفت و در نشست فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی شرکت و با برخی همتایان و مقامات حاضر در نشست جده دیدار و درباره اوضاع غزه به گفت‌وگو پرداخت. وی همچنین در هفته‌ای که گذشت سفری به نیویورک داشت و در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کرد. وزیر خارجه روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نهم و دهم آبان در دور جدید سفرهایش به منطقه به قطر و در مقصد دوم این سفر به ترکیه رفت و با مقامات این کشورها در این باره گفت‌وگو کرد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *