کاهش 300 هزار بشکه‌ای صادرات نفت و فرآورده‌های روسیه در ماه نوامبر

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، وزارت انرژی روسیه امروز اعلام کرد، انتظار دارد که میزان صادرات نفت خام و فرآورده‌های نفتی این کشور در ماه نوامبر نسبت به متوسط ماه‌های می و ژوئن بیش از 300 هزار بشکه در روز کاهش یابد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، روسیه همچنان به کامل در تلاش‌های داوطلبانه اوپک پلاس به منظرو ثبات بخشیدن به بازار شرکت می کند.

عربستان و روسیه توافق کرده‌اند تا به صورت داوطلبانه و به همراه یکدیگر در مجموع 1.3 میلیون بشکه در روز از تولید خود کم کنند که این رقم بیش از یک درصد تقاضای جهانی است.

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه ماه گذشته گفت، محصولات نفتی در تصمیم این کشور برای کاهش صادرات نفت به میزان 300 هزار بشکه در روز گنجانده شده است.

پس از اینکه روسیه در 21 سپتامبر ممنوعیت صادرات سوخت را برای مقابله با کمبود داخلی و قیمت های بالا اعلام کرد، کاهش صادرات کلی نفت خام و سوخت برای مسکو آسان تر است. این ممنوعیت برای اکثر محصولات نفتی در ماه اکتبر لغو شد.

وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: « متذکر می‌شویم روسیه محدودیت‌هایی برای صادرات فرآورده‌های نفتی اعمال کرده است که همچنان اجرا می‌شود، ارسال فرآورده‌های نفتی به بازار داخلی از جمله برای پر کردن ذخایر در حال افزایش است.»

پایان پیام/

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *