استارلینک با پذیرفتن قوانین می تواند در ایران فعالیت کند

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران درباره سرعت اینترنت گفت: تنها راه حل اساسی سرعت اینترنت در کشور نوسازی زیرساخت‌های ارتباطی کشور است.

وی افزود: پروژه بزرگ فیبر نوری منازل و کسب و کارها به مرور در سراسر کشور در حال اجراست و در بیش از ۲۰۰ شهر کار آغاز شده است.

زارع پور با تاکید بر اینکه سرعت ۸۰ برابری اینترنت در اختیار مردم قرار می‌دهیم، ادامه داد: به زودی تمامی شهرهای استان‌هایی که اسامی آن‌ها اعلام می‌شود، از سرعت‌های نزدیک به ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه برخوردار می‌شوند و اگر این اتفاق بیفتد، سرعت اینترنت همراه هم ارتقا پیدا می‌کند.

وی افزود: حتی اگر نسل چهارم هم بخواهد حداکثر سرعت را در اختیار مشترکان قرار بدهد، باید با فیبر نوری باشد که این کار بزرگ زیرساختی، به زمان نیاز دارد و با پیگیری هفتگی به سرانجام نمی‌رسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: کمیسیون مقررات رادیویی مخابرات، شرکت استارلینگ را مکلف کرده که برای ارائه خدمات خود در خاک جمهوری اسلامی ایران الزامات ایران را بپذیرد و مجوز دریافت کند که این یک قدم رو به جلو برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای در کشور محسوب می‌شود.

زارع پور بیان کرد: جلسه بعدی با این شرکت اسفند ماه برگزار می‌شود و این شرکت مکلف شده است تا سازوکارهای اجرایی را فراهم کند.

وی درباره حمایت از پیام رسان های ایرانی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که به طور جدی دنبال می‌کنیم، حمایت از پیام رسان‌ها، شبکه‌های داخلی، پهنای باند و تأمین زیر ساخت‌هاست. حتی دولت در سال گذشته آئین نامه‌ای را تصویب کرد در راستای حمایت از کسب و کارهایی که روی پیام رسان‌های داخلی فعالیت دارند و روزانه به تعداد کاربران این شبکه‌ها افزوده می‌شود.

وزیر ارتباطات همچنین درباره اینترنت ماهواره‌ای استارلینگ گفت: ایران بارها اعلام کرده است که از حضور ارائه کنندگان خدمات چه زیر ساختی مانند اینترنت و چه نرم افزاری مانند پلتفرم‌ها استقبال می‌کند به شرطی که قوانین سرزمینی و داخلی ما را رعایت کنند. اگر استارلینگ قواعد سرزمینی ما را قبول کند، می‌تواند در ایران خدمات ارائه دهد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *