آغاز مسابقات بین‌المللی قرآن «برترینِ برترین‌ها» در قطر

به گزارش خبرگزاری مهر، ده‌ها نفر از برگزیدگان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به منظور رقابت در دومین دوره مسابقات «برترین برترین‌ها» در دوحه، پایتخت قطر حضور یافتنه‌اند.

این دوره از مسابقات که بخش بین‌المللی مسابقات قرآن کریم شیخ جاسم بن محمد بن ثانی قطر است از امروز، اول تا ۱۲ نوامبر سال ۲۰۲۳ (۱۰ تا ۲۱ آبان) در دوحه، پایتخت این کشور و از سوی وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر برگزار می‌شود.

مرحله مقدماتی مسابقات «برترین برترین‌ها» امروز صبح آغاز شود و شرکت‌کنندگان در رشته حفظ کل قرآن کریم، تجوید، ترتیل و همچنین حفظ معانی کل لغات قرآن کریم از کتاب «کلمات قرآن، تفسیر و بیان» در مقابل هیئت‌داوران بین‌المللی به رقابت می‌پردازند.

این هیئت متشکل از برجسته‌ترین علمای حفظ، تلاوت و تجوید قرآن کریم است و عملکرد شرکت‌کنندگان را بر اساس معیارهای بسیار دقیق ارزیابی می‌کنند. اهتمام به امور قرآن کریم و تقویت ارتباط میان نسل‌های مختلف از طریق قرآن کریم و افزایش روحیه رقابت سازنده در میان حافظان از مهم‌ترین اهداف این دوره از مسابقات است.

کمیته برگزاری مسابقات تلاش‌های چشمگیری برای آمادگی برای این رقابت جهانی انجام داده است. با برگزاری تعدادی رویداد قرآنی همراه با مسابقات در طول ماه مهر؛ به منظور آمادگی برای مسابقه «برترین برترین‌ها» و آراستن صحن مسجد محل برگزاری این مسابقات به نقاشی دیواری «در فضای قرآن» که اختصاص به داستان نزول قرآن بر پیامبر و سپس کتابت وحی داشت و همچنین برگزاری سخنرانی‌هایی با محتوای قرآنی با حضور علمای برجسته برای مردم علاقه‌مند از مهم‌ترین این تلاش‌ها بوده است.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *