احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در شورای اقتصاد تصویب شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، دهمین جلسه شورای اقتصاد عصر امروز (10 آبان) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و درخواست‌های برخی دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گزارشی از وضعیت تأمین مالی بسته سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری کشور روسیه مصوب سال ۱۳۹۵ و پروژه‌های در دست اجرا نظیر پروژه احداث نیروگاه سیریک و پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار _ اینچه‌برون را ارائه کرد و در خصوص برخی موانع اجرای پروژه‌ها تصمیماتی اتخاذ شد.

در این جلسه همچنین آخرین وضعیت پروژه طراحی و ساخت راه‌آهن رشت _ آستارا و نیز تصمیماتی جهت تسریع در تملک اراضی و اجرای قرارداد فیمابین ایران و روسیه مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست که رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی، صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، دو درخواست وزارت نفت مبنی بر «احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در بندرعباس» و «توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم» به تصویب رسید.

توسعه فاز اول میدان نفتی مشترک یادآوران در قالب قرارداد بیع متقابل درخواست دیگر وزارت نفت در این جلسه بود.

از وزارت نیرو نیز در این جلسه درخواستی مبنی بر احداث ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه بادی مطرح شد که پس از بحث و تبادل نظر، این درخواست نیز به تصویب رسید.

پایان پیام/

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *