قیمت نفت هفته گذشته 6 درصد افزایش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با نگرانی در مورد عرضه نفت در غرب آسیا، بازارهای نفتی با افزایش قیمت بسته شد و طی هفته گذشته هم حدود 6 درصد رشد قیمت داشت.

هر بشکه نفت برنت با 56 سنت افزایش 82.19 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 62 سنت افزایش 76.84 دلار معامله شد.

قیمت نفت در روز چهارشنبه پس از اینکه رژیم صهیونیستی آتش‌بس پیشنهادی حماس را نپذیرفت، افزایش یافت. رشد قیمتی هفته گذشته درحالی ثبت شد که هفته پیش از آن کاهش 7 درصد کاهش یافته بود.

جیم ریتربوش، رئیس شرکت مشاوره‌ای ریتربوش می‌گوید ما بر این باوریم که نوسانات قیمتی هفته به هفته، وضعیت بازار نفت تا پایان ماه را مشخص می‌کند.

شرکت‌های انرژی آمریکا طی هفته گذشته 4 دکل نفت و گاز طبیعی اضافه کردند و تعداد دکل‌های فعال این کشور به 623 دکل رسیده است که بالاترین رقم از نیمه ماه دسامبر به شمار می‌رود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا هم اعلام کرد، تولید داخلی نفت این کشور نیز به رقم بی‌سابقه 13.3 میلیون بشکه در روز رسیده است.

از دیگر عواملی که سبب افزایش قیمت نفت شد، افزایش قیمت بنزین و گازوئیل بود که ناشی از توقف فعالیت‌ پالایشگاه‌های آمریکا بود. قیمت بنزین با افزایش حدود 9 درصدی در هفته گذشته به 2.34 دلار در هر گالن و نفت کوره با 11 درصد افزایش به 2.96 دلار در هر گالن رسید.

اوکراین هم روز جمعه با پهپاد به پالایشگاه‌های جنوبی روسیه حمله کرد.

پایان پیام/

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *