استفاده از صدای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس رباتیک ممنوع شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این درحالی است که هفته گذشته تماسی رباتیک که صدای جوبایدن رییس جمهور آمریکا را تقلید می کرد از ساکنان ایالت نیوهمپشایر آمریکا می خواست به او رای ندهند.

به گفته جسیکا روزن ورسل مدیر FCC وضع چنین قانونی ابزارهای جدیدی در اختیار دادستان های ایالت های مختلف قرار می دهد تا موسسات و ماهیت هایی که این تماس را انجام می دهند، تحت پیگیری قرار دهند. او در این باره می گوید: مجرمان از صداهای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس های رباتیک استفاده می کنند تا از اعضای آسیب پذیر خانواده ها اخاذی و سلبریتی را تقلید کنند یا اخبار جعلی به رای دهندگان بدهند. ما به کلاهبردارانی که چنین تماس های رباتیکی انجام می دهند، هشدار می دهیم.

FCC همچنین اشاره کرد دادستان های کل ایالت ها قبلا می توانستند پیامدهای ناشی از تماس های رباتیک با هوش مصنوعی را هدف بگیرند، اما اقدام جدید سبب می شود استفاده از صدای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس های رباتیک نیز غیرقانونی باشد.

هفته گذشته ۲ شرکت در تگزاس به انبوهی از تماس های رباتیک مرتبط شده اند که از هوش مصنوعی برای تقلید صدای جوبایدن رییس جمهور آمریکا استفاده کرده بودند. این صوت دیپ فیک از رای دهندگان نیوهمپشایر می خواست در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری این ایالت شرکت نکنند. به گفته جان فورملا دادستان کل ایالت نیوهمپشایر در ژانویه ۲۰۲۴ میلادی حدود ۲۵ هزار تماس رباتیک با ساکنان این ایالت گرفته شده است.

فورملا اعلام کرد تحقیقات منبع تماس های رباتیک را به ۲ شرکت تگزاسی به نام های «لایف کورپوریشن» و «لینگوتلکام» مرتبط کرده است.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *