مطالبات اصلاح‌طلبان دغدغه مردم نیست/برای رسیدن به لیست واحد از علائق خود دست می‌کشیم

به گزارش مشرق، محمدجواد عامری روز دوشنبه درباره راهبرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: از ابتدا هم معلوم بود برخی از اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت می‌کنند، به‌ ویژه در دیدار روسا و دبیران کل احزاب با رئیس‌جمهور، مشخص شد اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور قوی خواهند داشت چون علاقه‌مند به حضور در حاکمیت هستند از همین رو انتقاداتی که این روزها مطرح می‌کنند بیشتر کارکرد انتخاباتی و جنبه مظلوم‌نمایی دارد تا مردم را با خود همراه کنند.

اصلاح‌طلبان با بهانه‌های غیرمنطقی به دنبال مظلوم‌نمایی هستند

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، اشکالات اصلاح‌طلبان به فرآیند برگزاری انتخابات را غیرمنطقی دانست و افزود: به عنوان مثال ایرادی که به موضوع پیش ‌ثبت‌نام وارد می‌کنند موجه نیست چرا که این قانون برای همه و در جهت کمک به احزاب پیش‌بینی شده است تا افراد ردصلاحیت شده را کمتر کند بنابراین اصلاح‌طلبان دنبال بهانه‌های غیرمنطقی و واهی بودند تا بتوانند مظلوم‌نمایی کنند.

عامری با اشاره به بهره برداری سیاسی اصلاح‌طلبان از پرونده‌های اقتصادی، فسادستیزی را از نقاط قوت دولت سیزدهم دانست و تاکید کرد: این دولت در مواجهه با فساد هیچ خط قرمزی جز منافع ملت و عدالت ندارد در حالی که رئیس دولت دوازدهم بر سر برخورد قانونی با نزدیکانش با جنجال به پا کرد. اما دولت سیزدهم نشان داد هیچ ابایی از برخورد با متخلفان در هر جایگاهی ندارد.

مطالبات اصلاح‌طلبان دغدغه مردم نیست

دبیرکل جمعیت ایثارگران تصریح کرد: اصلاح‌طلبان مسائلی را مطرح می‌کنند که حتی به تصریح خودشان جایی در اولویت‌های مردم ندارد در حالی که طبق آمار و نظرسنجی‌های مختلف مهم‌ترین دغدغه مردم مسائل معیشتی و مشکلات اقتصادی است.

عامری عمده مشکلات معیشتی کشور را نتیجه عملکرد دولت قبل دانست و افزود: به عنوان مثال در شرایطی که روزانه بیش از ۷۰۰ نفر از هموطنان در دولت قبل به دلیل کرونا جان خود را از دست می‌دادند؛ دولت قبل می‌گفت تا زمانی که FATF امضا نشود ما نمی‌توانیم واکسن وارد کشور کنیم، اما بعد از آن‌که در دولت سیزدهم واکسن وارد شد می‌گفتند ما این کار را انجام دادیم! متأسفانه اصلاح‌طلبان هم‌چنان این رویه‌ را ادامه می‌دهند.

از حضور اصلاح‌طلبان در صحنه استقبال می‌کنیم

وی تأکید کرد: با وجود اختلاف سلیقه، از حضور اصلاح‌طلبان در صحنه استقبال می‌کنیم و معتقدیم هر فردی می‌تواند در انتخابات حضور پیدا کند چرا که مشارکت مردم بسیار مهم است و با این ظرفیت می‌توان منافع ملی را تامین کرد.

دبیرکل جمعیت ایثارگران درباره تحرکات انتخاباتی جریان متبوعش هم عنوان کرد: ما در همه استان‌ها دفتر و دبیر داریم و از همه نیروهای استانی خواسته‌ایم که لیست خودشان را کامل کنند و کسانی که بهتر می‌توانند نیازهای واقعی مردم را بشناسند و در آن زمینه توانمندی وضع قانون و نیز قابلیت خوبی برای نظارت داشته باشند را شناسایی کنند.

برای دستیابی به لیست واحد اصولگرا از علائق خودمان دست می‌کشیم

عامری در پاسخ به سوالی درباره نحوه تعامل انتخاباتی جمعیت ایثارگران با شورای ائتلاف گفت: ما گزینه‌های خودمان را بر اساس شاخص‌های مورد تأیید حزب به شورای ائتلاف معرفی و سعی می‌کنیم دوستان را نسبت به این گزینه‌ها متقاعد کنیم، اما لیست ما در نهایت همان لیست شورای ائتلاف خواهد بود.

وی افزود: حتی اگر به داوطلبان خودمان اصرار داشته باشیم اما استراتژی ما این است که مردم را به سوی وحدت و لیست واحد سوق دهیم.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *