چرا مبلغ برق برخی از مشترکان افزایش یافت؟/ استفاده از تخفیف کم‌باری با مدیریت مصرف

به گزارش مشرق، مصطفی رجبی مشهدی، با اشاره به تخفیف در نظر گرفته شده برای مشترکان برق، اظهار داشت: در ساعات شبانه‌روز ۳تعرفه کم‌باری، میان‌باری و اوج بار داریم که بر اساس تعاریف کنتورها، تعرفه میان‌باری از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ ظهر و ۱۶ بعدازظهر تا ۱۹ شب، تعرفه اوج بار از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۳ و تعرفه کم‌باری از ۲۳ شب تا ۷ صبح لحاظ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشترکان مصارف خود را مدیریت کرده و به ساعت کم باری منتقل کنند، می‌توانند از تخفیف کم‌باری استفاده کنند.

مدیرعامل توانیر در پاسخ به سؤال افزایش تعرفه برخی از مشترکان برق، افزود: الگوی مشترکان با توجه به تغییر فصل و شرایط اقلیمی در دوره‌های گرم و غیر گرم سال متفاوت است، برای مثال در مناطق عادی که ۷۰ درصد مشترکان برق را در بر می‌گیرد، با عبور از فصل گرم سال (تابستان) به فصل غیر گرم، الگوی مصرف مشترکان از ۳۰۰ کیلووات‌ساعت به ۲۰۰ کیلووات‌ساعت کاهش می‌یابد.

رجبی مشهدی گفت: در صورتی که مشترکی مشابه با فصل تابستان برق مصرف کند، قبض ایشان با افزایش مواجه خواهد شد، البته استفاده از وسایل گرمایشی برقی نظیر هیترها و اسپلیت‌های ایستاده سبب افزایش مصرف برق و طبیعتاً افزایش مبلغ قبض‌ها می‌شود.

وی افزود: مردم با مدیریت مصرف برق و توزیع مصرف می‌توانند نسبت به صرفه‌جویی اقدام کرده و با این شرایط علاوه بر استفاده از تخفیف کم‌باری هزینه قبض برق خود را کاهش دهند.

منبع: ایرنامقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *