ارسال 600 هزار اظهارنامه برآوردی مالیات برای فعالان اقتصاد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ مالیات یکی از منابع پایدار و غیر تورمی دولتها برای مخارج جاری به شمار می‌رود.

در این زمینه سید محمد هادی سبحانیان در صفحه مجازی خود نوشت: «یکی از راه‌های فرار مالیاتی تا پیش از این، عدم تسلیم اظهارنامه بود. از این پس این مسیر بسته شد! برای اولین بار بیش از ۶۰۰ هزار اظهارنامه برآوردی برای صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی فاقد اظهارنامه و فراری مالیاتی، به صورت سیستمی صادر می‌شود. و این راه ادامه دارد»

به گفته کارشناسان اقتصاد،‌ سهم مالیات از درآمد دولت حدود 55 درصد شده است و امسال درآمد مالیاتی در 6 ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل 57 درصد رشد کرده است.

اما برخی کارشناسان می‌گویند، در شرایط رکود،‌ نباید فشار بیش از حد به فعالان اقتصادی و مودیان موجود وارد شود و در عوض با شناسایی مودیان جدید و فراریان مالیاتی،‌ درآمد دولت برای هزینه‌های جاری باید تامین شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه تلاش جهادی همکاران در اجرای مسئولیت‌ها و وظایف سازمانی به ویژه وصول درآمدهای مالیاتی مثمر ثمر بوده است، افزود: در هفت ماهه سال جاری بالغ بر 425 هزار میلیارد تومان وصولی داشتیم که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشدی 57 درصدی توام بوده و نسبت به بودجه مصوب 97 درصد محقق شده است.

پایان پیام/

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *