تبدیل رشد بورس به ریزش

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس که صبح توانسته بود صعود کند در انتهای معاملات با ریزش ۱۹۵ واحدی مواجه شد، ارزش معاملات خرد عدد ۳,۲۹۸ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۱۱% و نسبت به میانگین ماهانه ۱۶% کاهش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۲,۱۸۱ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۴۵۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۶۰۱ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود ۴ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها، نسبت به میانگین ماهانه در حال کاهش است.

ارزش صف‌های خرید ۱۱۲ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۷ میلیارد تومان افزایش داشته است. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش هم با افزایش ۶۹ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۵۶۸ میلیارد تومان قرار دارد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *