۱۰ هزار واحد از ریزش دیروز بورس جبران شد

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی توانست بخشی از زیان دیروز سهامداران را جبران کند، امروز بر خلاف روز گذشته بیشتر نمادهای بازار سرمایه مثبت بودند اما هنوز تعداد نمادهای منفی زیاد بوده و ۱۶۰ نماد در وضعیت منفی و ۷۴ نماد نیز در وضعیت صف فروش قرار گرفتند.

ارزش معاملات خرد عدد ۳,۴۱۸ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۱۱% و نسبت به میانگین ماهانه ۱۵% کاهش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۲,۴۸۱ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای نهمین روز متوالی با ثبت رقم ۲۷۳ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۷۵۶ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود ۶ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها، نسبت به میانگین ماهانه در حال کاهش است.

ارزش صف‌های خرید ۹۰ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۸ میلیارد تومان افزایش داشته است.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *