قیمت طلای جهانی بیش از 10 دلار کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی از 2000 دلار در هر اونس پایین آمد زیرا سرمایه‌گذاران در آستانه نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در این هفته محتاطانه عمل می‌کنند.

با این حال، تقاضا برای این دارایی امن به علت تنش‌های غرب آسیا مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا شده است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 10 دلار و 90 سنت کاهش 1995.47 دلار فروخته شد.

قیمت طلا در معاملات روز جمعه به 2009.29 دلار در هر اونس رسید و برای نخستین بار از نیمه ماه می به علت هجوم سرمایه‌گذاران به طلا، از سطح روانی 2000 دلار عبور کرد.

کونال شاه، رئیس بخش تحقیقات یک شرکت فعال در کالاهای اساسی در بمبئی گفت، طلا در روز جمعه در آستانه یک رویداد بزرگ ژئوپلیتیکی افزایش یافت اما بازار ادامه یافتن حمله زمینی اسرائیل به غزه را پذیرفت چراکه امروز شاهد اندکی فروش بودیم.

فعالان بازار اکنون به سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه چشم دوخته‌اند. در حالی‌که بسیار انتظار می‌رود فدرال رزرو، نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد سیتی ایندکس، گفت، موج آمارهای اقتصادی قوی به این معنی است که فدرال رزرو مجبور خواهد تا موضع تند خود را با وجود افزایش نگران‌ها در مورد مناقشه غرب آسیا، حفظ کند.

یک نظرسنجی رویترز نشان داد، فشارهای تورمی اقتصاد جهان را در سال آینده تحت تأثیر قرار خواهد داد و این نشان از این موضوع دارد که نرخ بهره برای مدت طولانی‌تری بالا بماند.

طلا همواره به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در برابر تورم در نظر گرفته می‌شود.

پایان پیام/

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *