تحقق 20 هزار میلیارد تومان از بودجه شهرداری تهران در 6 ماه نخست سال 1401

تحقق 20 هزار میلیارد تومان از بودجه شهرداری تهران در 6 ماه نخست سال 1401 – اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، میثم مظفر با اشاره به روند تحقق بودجه شهرداری تهران در سال 1401 اظهار کرد: اطلاعاتی که از تحقق درآمدهای بودجه داریم نشان‌دهنده تحقق 40 درصدی است. به گونه‌ای که تاکنون بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه محقق شده اما به این معنی نیست که 40 درصد از برنامه‌های مصوب در بودجه اجرایی شده بلکه درآمدها محقق شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: بخشی از ارقام در بودجه برای پرداخت دیون پیش‌بینی شده بود و بخشی از درآمدها نیز صرف هزینه‌های اوراق مشارکت شده و شهرداری نسبت به سپرده‌گذاری در این بخش اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه در تحقق درآمدها جهش خوبی ایجاد شد اما در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها هنوز به رضایت بالا نرسیده‌ایم، یادآور شد: انتظار داریم که شهرداری تهران با توجه به تاکیدی که دارد در مناطق جنوبی به ویژه مناطق 16،17،18 و 19 تخصیص نقدینگی بیشتری داشته باشد و از درآمدهای خوبی که به میزان 40 درصد کسب کرده است اولویت را به مناطق اختصاص دهد که به صورت جدی تحول در کیفیت زندگی شهروندان رخ دهد.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: در تحقق بودجه، وضعیت قابل قبول است و نسبت به 6 ماه ابتدایی سال قبل جلوتر هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری هنوز در رابطه با اصلاحیه بودجه، چیزی را به طور رسمی اعلام نکرده است، گفت: هنوز خبری از اصلاحیه نیست اما فصل آن نزدیک است و حداکثر تا آذرماه باید اصلاحیه از سوی شهرداری ارائه شود و در کمیسیون برنامه و بودجه و سپس صحن شورا بررسی شود. بر اساس آنچه شنیده‌ایم قرار است شهرداری اصلاحیه را ارائه دهد.

واکنش چمران به انتصابات اخیر زاکانی در شهرداری تهران

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *