نیکزاد خبر داد؛ قیر حواله‌ای سال 1401 تعیین تکلیف شد

  • کد خبر: 60963
  • /
  • 24 مرداد 1401 - ۱۴:۵۹
  • /
  • سیاسی

به روایت از پایگاه خبری حبرچی : – اخبار سیاسی –

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی نیکزاد، با اشاره به جلسه تعیین تکلیف قیر حواله‌ای، گفت: در این خصوص جلسه‌ای با حضور جواد اوجی وزیر نفت و معاونان وی و همچنین محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس و تعدادی از نمایندگان شکل گرفت تا موضوع قیر حواله‌ای تعیین تکلیف شود.

وی افزود: با توجه به حضور معاون فنی دیوان محاسبات کشور و نامه ای که دیوان به وزارت نفت ارسال کرده بود باید تا شهریور 1401، 15 هزار میلیارد تومان وکیوم باتومی که طبق قانون برای دستگاه‌های اجرایی ذیل قانون بودجه سال 1401 داده می‌شد مقرر گردید تا شهریورماه سال جاری، مانده قیرهای حواله‌ای که صادر شده توسط وزارت نفت اقدام پذیرد.

نایب رئیس مجلس افزود: همچنین با توجه به اینکه لایحه دو فوریتی اصلاح بند «ز» تبصره یک قانون بودجه سال 1401 توسط دولت ارائه شد و نمایندگان به اصلاح آن رأی دادند موضوع واگذاری قیر حواله‌ای نیز برای سال 1401 نیز شروع شود.

نیکزاد گفت: اقدام ارزنده‌ای شکل گرفت که برای سرمایه اجتماعی دولت و نظام بسیار خوب است و انتظار است که دستگاه‌های اجرایی ذیل قانون بودجه سال 1401 همچون وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری، حمل ونقل جاده‌ای کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و سایر دستگاه‌های اجرایی برای این امر یک وقت ویژه‌ای در نظر بگیرند و قیر حواله‌ای را قبل از پایان فصل کاری به آسفالت در محلی که وظیفه سازمانی دارند تبدیل کنند.

درخواست برخی کشورها برای خرید قیر ایران/ عمر مفید راه‌ها در ایران فقط 5 سال استکشف 32 هزار لیتر هیدروکربن قاچاق در سیستان و بلوچستان/ 24 تن قیر قاچاق در خاش توقیف شد

انتهای‌ پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.