اعضای هیئت رئیسه تفحص از شستا و پروژه های انتقال آب در مجلس انتخاب شدند

  • کد خبر: 60871
  • /
  • 24 مرداد 1401 - ۱۲:۵۷
  • /
  • سیاسی

به روایت از پایگاه خبری حبرچی : – اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، انتخاب اعضای هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی و شرکت‌های شستا در دستورکار اعضای هیئت قرار داشت.
با رای اکثریت اعضای هیات تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی ، علی بابایی کارنامی به عنوان رئیس این هیات انتخاب شد.

همچنین بر این اساس علی زنجانی و محمد کعب‌عمیر به عنوان نواب اول و دوم رئیس هیأت تحقیق و تفحص از شستا و فاطمه قاسمپور به عنوان دبیر هیأت از سوی اعضا انتخاب شدند.

اسامی اعضای پانزده‌گانه اعضای هیات تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی، عبارت است از: سید کریم حسینی، علی بابایی کارنامی، حسین رجایی، حسین گودرزی ، سید حمزه امینی، مهدی شریفیان، حسین حاتمی، محمد کعب عمیر، فاطمه رحمانی، فاطمه قاسم‌پور، حسن لطفی، کیومرث سرمدی، علی زنجانی و سید غنی نظری.

براساس این گزارش در جلسه کمیسیون کشاورزی نیز اعضای هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از پروژه‌های انتقال آب بین حوزه‌ای مشخص شدند.

بر این اساس امیرقلی جعفری بروجنی نماینده بروجن به عنوان رئیس، جلیل مختار نماینده آبادان و منصور علی زارعی نماینده ساری به عنوان نواب رئیس و خانم سمیه رفیعی نماینده تهران به عنوان دبیر هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از پروژه‌های انتقال آب بین حوزه‌ای تعیین شدند.

همچنین در جلسه کمسیون کشاورزی، گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره مسایل و مشکلات کشاورزان و چالش‌های مربوطه و ورود شرکتهای دانش‌بنیان و اقتصادی بودن کشاورزی مورد رسیدگی قرار گرفت.

چالش‌های مربوط به آب، ارتباط بین کشاورزی و آمایش سرزمینی، باقی ماندن روستاییان در روستاها و ایجاد جاذبه در این زمینه، افزایش تولید و بهبود عملکرد در همه حوزه‌های کشاورزی از جمله سرفصل‌های گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس بوده است.

در جلسه کمیسیون مقرر شد مجدداً کمیسیون کشاورزی، مرکز پژوهش‌های مجلس به علاوه بخش اجرایی دولت در نشستی راهکارهای اجرایی حل مشکلات احصا شده در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس را پیدا کنند.

قالیباف: ما نباید قانونگذاری شویم که قانون‌شکنی می‌کند/جلسات مشترک مجلس و دولت هر فصل برگزار می‌شودجزئیات کمیسیون‌ها؛ تصویب کلیات اصلاح قانون انتخابات مجلس/ اعتراض نمایندگان به عملکرد وزارت نفت

انتهای‌ پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.