خرمی: پرداخت 100 میلیون به فدراسیون انجمن ورزش‌های رزمی صحت ندارد/ در حال مذاکره با استکی هستیم

  • کد خبر: 137934
  • /
  • 5 بهمن 1401 - ۱۴:۲۶
  • /
  • ورزشی

به روایت از پایگاه خبری حبرچی : – اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، اولین دوره رسمی مسابقات MMA در کشورمان زیر نظر انجمن MMA ایران روز جمعه 7 بهمن ماه توسط سازمان خصوصی امید روزهای رزمی با حضور 40 فایتر در سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شیرودی برگزار خواهد‌ شد.

نشست خبری این مسابقات، امروز(چهارشنبه – 5 بهمن ماه) با حضور سیامک خرمی دبیر انجمن ‌MMA ایران و امید نوروزی رئیس سازمان امید روزهای رزمی ONFC برگزار شد.

در این نشست خبری سیامک خرمی گفت: انجمن MMA حدود 2 سال پیش از وزارت ورزش و‌ جوانان مجوز فعالیت گرفت و در فدراسیون‌ ورزش‌های رزمی مشغول فعالیت شد. بعد از سال‌ها فعالیت زیر زمینی، وزارت ورزش تصمیم گرفت تا این رشته رزمی و جهانی را قانونمند کنند و تحت نظر فدراسیون رزمی مشغول فعالیت شود. در سال‌های گذشته انجمن فعالیت‌های خوبی داشت و این رشته را در 31 استان سازماندهی کرد و مسابقات قهرمانی کشور را برای اولین بار با حضور 800 بازیکن و در 4 هفته برگزار کرد.

مرگ مبارز مشهور MMA در 33 سالگی

دبیر انجمن ‌MMA ایران تصریح کرد: رشته MMA اکثر رشته‌های رزمی را در خود حل کرده است و اکثر قهرمانان به نام رشته‌های دیگر در سالیان اخیر وارد این رشته شدند. ما به موضوع حرفه‌ای ‌MMA وارد نشدیم و طبق قوانین کشورمان به دنبال گسترش آماتور این رشته هستیم. شورای عالی انجمن مصوب کرد تا همه علاقمندان را برای این رشته جذب کند و یکی از این مجموعه‌ها شرکت امید روزهای رزمی بود که درخواست فعالیت در این بخش را داشت. پس از بررسی در شورای فنی قرار شد این شرکت، فعالیت‌های خود را آغاز کند. به دنبال این هستیم تمام متقاضیان علاقمندان به MMA را در شورای فنی بررسی می‌کنیم.

خرمی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم که شنیده می‌شود فدراسیون انجمن ورزش‌های رزمی با دریافت 100 میلیون تومان مجوز برگزاری مسابقات را به شرکت‌ها می‌دهد، گفت: برگزاری مسابقات در بخش اجرایی به صورت قانونی به عهده انجمن است و در بحث فنی نیز برعهده مربیان است. برگزاری این مسابقات هزینه‌هایی مثل دستمزد کادر فنی، داوران و عوامل اجرایی و پول سالن دارد که نوروزی به عنوان رئیس ONFC پرداخت می‌کند اما اینکه فدراسیون ورزش‌های رزمی 100 میلیون گرفته باشد، صحت ندارد.

دبیر انجمن MMA فدراسیون ورزش‌های رزمی با اشاره به فعالیت این انجمن زیر نظر انجمن آسیا کفت: انجمن MMA ایران زیر نظر انجمن آسیا به صورت آماتور فعالیت می‌کند و انجمن آسیا زیر نظر شورای المپیک آسیا به دنبال المپیکی شدن است. بهتری رئیس فدراسیون انجمن ورزش‌های رزمی نیز در حال حاضر نایب رئیس انجمن آسیایی است.

خرمی در مورد پرداخت جوایز دلاری عنوان کرد: در بخش حرفه‌ای، لیگ‌ها فعالیت دارند و‌ جوایز نقدی پرداخت می‌شود. به طور مثال سازمان چمپیونشیپف 60 هزار دلار به قهرمانان پرداخت می‌کند ولی در آماتور نقدا چیزی را پرداخت نمی‌کنیم چون تعریف بودجه نداریم. خودمان‌ تولید پول می‌کنیم و از اسپانسرها کمک می‌گیریم.

وی خاطر نشان کرد: اگر یک فایتر از ایران بخواهد به کشورهای خارجی اعزام شود باید حداقل 1000 هزار دلار پرداخت کند. چیزی نزدیک به 40 میلیون تومان و این در حالی است که حضور در مسابقات داخلی 300، 400 هزار تومان هزینه دارد و همان امتیاز مسابقات بین‌المللی نیز برای ورزشکاران لحاظ می‌شود. این توانایی انجمن و دوستانی مانند نوروزی است که مجوز شرداک (ثبت برد و باخت) را دریافت کردند. برای بازیکن بهتر است به جای 40 میلیون هزینه و اینکه آیا بردش ثبت شود یا نه، در مسابقات داخل ایران شرکت و ما این موضوع را در داخل کشور ساماندهی کردیم.

خرمی با اشاره به تشکیل تیم ملی آماتور MMA گفت: در هر استان مسابقات استانی در 10 وزن برگزار و تیم منتخب استان‌ها به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند و از بین 400 نفر، تیم ملی آماتور را شکل می‌دهیم. در لیگ آماتور نیز مجموعه‌هایی که رسمی نبودند مجوز خود را رسمی کردند. با حضور این مجموعه‌ها سوپر لیگ استارت می‌خورد و دیگر شاهد بازی زیر زمینی نیستیم و شاهد اتفاقاتی که برای ورزشکاران می‌افتاد نیز نخواهیم بود.

او با اشاره به انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: در چند روز آینده انتصاب در تیم ملی خواهیم داشت. با علیرضا استکی صحبت شده است و احتمالا به توافق برسیم که از ایشان استفاده کنیم.

در ادامه نشست، امید نوروزی رئیس سازمان امید روزهای رزمی ONFC گفت: لطف خدا شامل حال ما شد تا مسابقات MMA را به صورت رسمی در ایران برگزار کنیم. در گذشته در خارج از کشور فعالیت داشتیم، اما در ایران نمی‌توانستیم پیگیر باشیم، اما حالا این بستر فراهم شده تا مسابقات را به شکل خصوصی برگزار کنیم. هدف ما استعدادیابی است و به دنبال بهترین شکل برگزاری مسابقه هستیم تا رکورد شرداک را ثبت کنیم. لینک شرداک خود را گرفتیم تا ورزشکاران برای رکورد به خارج نروند.

رئیس سازمان امید روزهای رزمی ONFC افزود: فعالیت انجمن به نفع فایترها و مربیان است تا از بحث زیر زمینی خارج و به شکل آماتور و‌ نیمه حرفه‌ای فعالیت و بهترین‌ها را برای حضور در لیگ جذب کنیم تا این بچه‌ها را به حق خودشان برسانیم. دیدگاه ما فقط مالی نیست. همچنین به دنبال ورود فایتر از خارج از کشور هستیم. این امکان وجود دارد در نقطه نقطه ایران بهترین مسابقات را برگزار و شاهد شکوفایی جوانان باشیم و با جوایز ارزنده انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت آنها فراهم کنیم.

وی در خصوص سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر پرداخت پول به فدراسیون برای برگزاری مسابقات گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد.

نوروزی در خصوص حضور در لیگ گفت: استعداد و فایتر خوب در ایران خیلی داریم، اما یک عده فایتر نما به واسطه افراد سودجو با پرداخت پول‌های میلیونی به کشورها دیگر می‌روند و حتی رکوردشان نیز ثبت نمی‌شود. آنها کسانی بودند که تا 2 سال پیش حتی قفس را ندیده بودند و با این استرس رکوردشان ثبت نمی‌شد و تنها اسم ایرانی‌ها به عنوان بازنده ثبت می‌شد. از طرفی به دنبال آموزش به شکل گسترده هستیم و در مسابقات بهترین‌ها را شرکت و در نهایت بهترین بهترین‌ها را وارد لیگ کنیم.

وی در خصوص مسابقات روز جمعه عنوان کرد: اولین دوره مسابقات ما با حضور 40 فایتر در 10 وزن قانونی با ساق بند و دستکش و به شکل آماتور و به صورت تک بازی روز جمعه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *